27 листопада, в межах Всеукраїнського форуму «Молодіжні центри в Україні: кращі практики роботи з молоддю в умовах війни», проведено панельну дискусію «Безпечний простір в небезпечні часи».
Учасники заходу акцентували на важливості створення безпечних інклюзивних просторів для молоді у період повномасштабного вторгнення, соціальної нестабільності та постійних змін. Було обговорено шляхи створення середовища, де кожна молода людина відчуватиме себе включеною та захищеною.
Особливу увагу приділено питанням безбарʼєрності та соціальної інклюзії як ключовому елементу у формуванні безпечних просторів, що сприяють рівності, повазі та розумінню між молоддю різних соціальних, культурних та особистісних контекстів.
Під час панельної дискусії проаналізовано, як молодіжні центри та простори можуть адаптуватися до викликів сучасності. Також презентовано Всеукраїнську програму ментального здоров'я «Ти як?» за ініціативи Олени Зеленської.
Крім іншого, висвітлено діяльність «СпівДії» та психологічну допомогу, підтримку психічного здоров’я молоді, молодіжних працівників і працівниць, що надаються Співдія хабами.
Спікерами та спікерками панельної дискусії виступили: радниця - уповноважена Президента України з питань безбар'єрності Тетяна Ломакіна, представниця координаційного центру психічного здоровʼя при Кабінеті Міністрів України Анастасія Голотенко, експерт з соціальної згуртованості Максим Єлігулішвілі, кризовий психолог, ведучий подкасту «Менталочка» Олексій Удовенко, виконавча директорка БФ «Співдія» Надія Савинська та заступник директора Молодіжного центру Дніпра Карен Агаджанян.
Всеукраїнський форум «Молодіжні центри в Україні: кращі практики роботи з молоддю в умовах війни» триває з 26 по 28 листопада.
Організатори заходу: Міністерство молоді та спорту України, Всеукраїнський молодіжний центр у партнерстві з громадською організацією YouthUp та Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні за підтримки Європейського Союзу та Німецького банку розвитку KfW разом із програмою USAID «Мріємо та діємо», що впроваджується IREX та за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», що фінансується USAID.