• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Західний реабілітаційно-спортивний центр Національного комітету спорту інвалідів України

З метою розвитку паралімпійського та дефлімпійського руху в Україні, залучення осіб з інвалідністю до фізичної реабілітації, відповідно до:

Національним комітетом спорту інвалідів України створено підприємство «Західний реабілітаційно-спортивний центр» Національного комітету спорту інвалідів України (далі – Центр).

Зазначений Центр за показниками по виконанню державних програм, визначених законами України, Конвенцією ООН про права осіб з інвалідністю, є унікальним об’єктом, який за міжнародними стандартами є одними з найкращих в світі з реабілітації осіб з інвалідністю, адаптації їх в суспільстві здорових людей та підготовки осіб з інвалідністю до незалежного життя.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18.01.2006 № 30 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1228) Західний реабілітаційно-спортивний центр включено до Переліку закладів фізичної культури і спорту, яким надається статус баз олімпійської та паралімпійської підготовки.

З початку 2010 року Центр розпочав свою діяльність, пов’язану із здійсненням заходів з фізкультурно-спортивної реабілітації осіб з інвалідністю.

У Центрі створені унікальні умови не тільки для фізкультурно-спортивної реабілітації інвалідів з вадами слуху, зору, розумового і фізичного розвитку та ураженням опорно-рухового апарату, а також сучасні умови для проведення спортивних змагань та підготовки спортсменів-інвалідів до участі у міжнародних спортивних змаганнях найвищого рівня. Центр вже став основною спортивною базою з підготовки національних збірних команд України серед спортсменів-інвалідів до зимових Паралімпійських і Дефлімпійських ігор, чемпіонатів світу та Європи.

У Центрі поруч з паралімпійцями проводять свої навчально-тренувальні збори та змагання кращі спортсмени-олімпійці з лижних гонок та біатлону, це зумовлено тим, що саме тут створена єдина в Україні сертифікована Міжнародною федерацією лижного спорту (FIS) сучасна спортивна інфраструктура, яка включає в себе біатлонний стадіон та лижну трасу для біатлону і лижних гонок, що надає можливість для проведення міжнародних змагань найвищого рівня (чемпіонатів світу, етапів Кубку світу, Кубків світу, тощо).

Одним з найважливіших завдань, яке на сьогоднішній день реалізує Центр – це започаткування з березня 2015 року проведення реабілітаційно-спортивних заходів для учасників бойових дій, які отримали поранення та інвалідність внаслідок участі в антитерористичній операції на сході України.

Також з липня 2016 року Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея інвалідів України» та Офіс Агенції НАТО з підтримки і постачання (NSPA) в Україні за підтримки Міністерства соціальної політики України і Міністерства молоді та спорту України започаткували проведення Програми активної реабілітації «Повернення до життя» (далі Програма).

Метою Програми є реабілітація діючих та звільнених військовослужбовців і персоналу сектора безпеки і оборони України, які постраждали внаслідок антитерористичної операції на сході України, та повернення їх до активного життя у суспільстві.При цьому, Програма проводиться за принципом «Рівний рівному», тобто серед інструкторів, які проводять заняття з активної реабілітації, є люди з різними групами інвалідності, ті, хто проходив службу під час АТО, а такожпровідні спортсмени-паралімпійці, які на власному досвіді показують приклади адаптації до повноцінного життя у суспільстві.

Програма розрахована на два роки. Протягом дії Програми планується проведення 17 таборів з активної реабілітації на базі Центру.

На сьогоднішній день більше сотні колишніх військовослужбовців, які отримали інвалідність внаслідок важких поранень, взяли учать у реабілітаційно-спортивних зборах.

Всього на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру у 2016 році було проведено:

  • 11 реабілітаційно-спортивних зборів, в яких взяло участь 400 осіб, з яких 256 осіб з інвалідністю;
  • 41 табір фізкультурно-спортивної реабілітації, в яких взяло участь 810 осіб, з них 673 особи з інвалідністю;
  • 8 всеукраїнських оздоровчих таборів для осіб з інвалідністю, в яких взяло участь 104 особи, з них 89 осіб з інвалідністю;
  • 2 реабілітаційно-спортивних збори за участі бійців АТО, в яких взяло участь 34 особи;
  • 5 заходів програми активної реабілітації «Повернення до життя», в яких взяло участь 53 особи.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux