Міністр Ігор Жданов 22 червня виступив на Всесвітній конференції міністрів у справах молоді, на сесії, яка була присвячена молодіжній політиці та програмах, починаючи від Лісабонської декларації 1998 року, а також на поточних трендах, які впливають на молодь, та реалізації Порядку денного до 2030 року.
Одним із зобов'язань Лісабонської декларації є сприяння зайнятості молоді через її навчання необхідним навичками та забезпечення постійного пристосування освіти до потреб ринкупраці.
У своєму виступі Міністр зазначив, що Уряд України приділяє багато уваги питанням зайнятості молоді та її підтримки з метою отримання знань і вмінь, важливих для кар'єрного розвитку кожної молодої людини.
«На жаль, в Україні у 2018 році рівень безробіття серед молоді у віці 15-34 роки, визначений за методологією Міжнародної організації праці (МОП), становив 36,6%. Це в тому числі спричинено такими ключовими факторами як “розрив” між тими навичками, які надає освіта, і тими, які очікують роботодавці; відсутністю у молоді досвіду роботи; великою кількістю молодих внутрішньо переміщених осібвнаслідок окупації Автономної Республіки Крим та військової агресії Російської Федерації на сході України», - зауважив Ігор Жданов.
З метою розширення можливостей працевлаштування молоді, Міністерство молоді та спорту України в партнерстві з Фондом ООН у галузі народонаселення започаткували український «Пакт заради молоді - 2020» як частину європейської ініціативи. В рамках пакту, за участі соціально-відповідального бізнесу та Центру КСВ було створено більше 32 000 місць для стажування і роботи молоді, започатковано 600 партнерських відносин з освітнім сектором, забезпечено наставництво 1700 молодим людям.
Також сьогодні Уряд України працює над Національним планом дій з питань зайнятості молоді. Цей документ об'єднує рекомендації та стратегічні проекти, які розширять можливості для молоді на ринку праці та дозволять їй планувати свою кар'єру, ще починаючи з школи, а потім успішно будувати її в Україні.