Про це під час засідання Європейської Ради з питань молоді заявив заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції Андрій Чесноков.
Він також наголосив, що через російську агресію проти України, вже близько 2 мільйонів молодих людей залишили країну і понад 2,2 мільйона стали внутрішньо переміщеними особами. Це становить 40% від загальної кількості молодих людей в Україні.
Виступаючи на тему інтеграції молодих громадян України, які знайшли тимчасовий прихисток в ЄС, запропоновану для обговорення Шведським головуванням, Андрій Чесноков підкреслив, що важливо забезпечувати збереження зв'язків між молодими українцями в Європейському Союзі та їх друзями й однолітками в Україні. Це необхідно для забезпечення психологічного благополуччя та збереження української ідентичності.
При цьому він відзначив, що інтеграція молодих українців в країнах Європейського Союзу не повинна означати їх асиміляцію.
Міністерство молоді та спорту України напрацьовує комплекс заходів із протидії демографічним викликам та проблемам людського капіталу, спричиненими російською агресією проти України.
Заступник Міністра зазначив, що здобуті в ЄС молодими українцями освітні та підприємницькі навички, а також сформоване у них позитивне сприйняття європейських цінностей стануть у нагоді у процесі відбудови України після Перемоги.