«Ми не можемо ігнорувати це явище, адже кіберспорт розвивається у всьому світі дуже швидким темпом. Глядацький інтерес зростає кожний місяць як і залученість нашого населення. Ми хочемо, щоб наші діти, які вже знаходяться більшу частину часу за комп'ютерами не стали залежними від геймінгу, а отримали можливість перетворити своє захоплення на інтелектуальне змагання, і ми повинні цьому сприяти, як це роблять самі розвинуті країни світу», - наголосив Міністр Вадим Гутцайт.
За його словами, в Україні вже є багаторічні традиції розвитку кіберспорту та наші чемпіони відомі у всьому світі. Але кіберспорт наразі розвивається без сприяння держави і якщо об'єднати зусилля, то можна стати однією з провідних держав у цьому напрямі.
У свою чергу, заступник Міністра з неолімпійських видів спорту Матвій Бідний зазначив, що є чітке розуміння того, що кіберспорт сьогодні має всі ознаки, за якими його можна класифікувати саме як спорт. Навіть питання боротьби із вживанням допінгу врегульовано через співпрацю із ВАДА.
«В Україні існує згуртоване та, як свідчить факт визнання, спроможне кіберспортивне ком'юніті, і нашим обов'язком є створення сприятливих умов для того, щоб його представники змогли реалізувати себе в обраному напрямі, особливо якщо це піде на користь іміджу нашої країни у світі», - зауважив Матвій Бідний.
Заступник Міністра з питань цифрової трансформації Віталій Лавров також наголосив, що відтепер Мінмолодьспорт може офіційно працювати з темою кіберспорту.
«Я дуже радий тому факту, що ми тепер можемо офіційно працювати з кіберспортом. Враховуючи те, що вся діяльність цього напряму має електронну основу, серед всіх його суб'єктів вже налагоджені механізми цифрової взаємодії. Це те, що ми прагнемо впровадити для класичного спорту та саме співпраця з кіберспортом може стати якісним майданчиком для тестування всіх існуючих процесів взаємодії в цифровому форматі», - додав Віталій Лавров.