Олімпійський комітет та національні команди росії мають бути відсторонені від міжнародного спорту допоки триває війна. Мінмолодьспорт, НОК України та Верховна Рада України працюють спільно над продовженням відсторонення агресорів. Про це розповів Міністр молоді та спорту України Матвій Бідний в ефірі національного телемарафону «Єдині новини».
Міністр повідомив, що виключення зі статуту олімпійського комітету росії тимчасово окупованих росією територій України не змінює факту окупації.
«Олімпійський комітет росії продовжує взаємодіяти з тимчасово окупованими територіями й залучати спортсменів звідти. Відбулось засідання профільного комітету Верховної Ради України, спільно з Національним олімпійським комітетом України щодо того, щоб юридична казуїстика не викривлювала дійсний стан справ», – зазначив Міністр. Він додав, що санкції проти олімпійського комітету росії мають тривати, доки НОК України не відновить свою повноцінну діяльність на тимчасово окупованих росією територіях.
Міністр нагадав, що Міжнародний олімпійський комітет призупинив членство олімпійського комітету росії в організації саме за включення до свого складу регіональних осередків з тимчасово окупованих територій України.
Також під час ефіру Міністр розповів про рішення позбавити спортивних звань 33 осіб, які стали на бік окупантів або публічно виправдовують війну, зокрема це стосується Анатолія Тимощука, Сергія Карякіна та Кахи Каладзе. «Важливо те, що ти робиш сьогодні, тут і зараз, коли твоя країна веде війну за життя, за Незалежність, під час найбільшої війни з часів Другої світової війни і ти не можеш тут прикритися колишніми здобутками», — підкреслив він.
Міністр також зазначив, що спорт поза політикою бути не може, особливо в умовах, коли спортивні організації можуть використовувати спортивні арени для пропаганди агресії. У цьому контексті він наголосив на важливості обмеження участі російських та білоруських спортсменів у міжнародних змаганнях.
В ефірі також обговорили визнання в Україні нового виду спорту – військово-технологічного. Він поєднує спорт, технології та інженерію, створюючи унікальні можливості для молоді та інженерів реалізувати свої навички в сучасних змаганнях. «Ми переконані, що саме гейміфікація може дати новий поштовх для технологічного розвитку», — зазначив Матвій Бідний.
Окрему увагу очільник Міністерства приділив важливості розвитку волонтерського руху в Україні, адже волонтерство – це не просто допомога, а спосіб формування відповідального суспільства. Молодь, яка долучається до волонтерства, не лише допомагає наближати перемогу, а й здобуває важливі навички, вчиться працювати в команді та змінювати країну на краще.
Міністр розповів про прогрес України на шляху до ЄС, зокрема, в сфері спорту та молодіжної політики. Міністерство активно працює над адаптацією законодавства до європейських стандартів, зокрема, в частині спортивної доброчесності та боротьби з допінгом. Матвій Бідний наголосив на важливості децентралізації спорту та розвитку клубної системи, що сприятиме більш ефективному залученню молоді до спорту на місцевому рівні.