• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Матвій Бідний: Наша мета — зробити спорт доступним для всіх
опубліковано 12 грудня 2023 року о 16:21

11 грудня відбулося підсумкове у 2023 році засідання Ради безбар’єрності «Безбар’єрність для всіх» під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля й за участі Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука та першої леді Олени Зеленської.

Також у засіданні взяли участь керівник Міністерства молоді та спорту України Матвій Бідний, міністри, голови профільних комітетів Верховної Ради України, офіційні представники системи ООН в Україні, представники судової влади й Центральної виборчої комісії, міжнародних організацій, Ради Європи, високоповажних послів Європейського Союзу й Канади, начальники обласних військових адміністрацій, представники громадянського суспільства. 

Очільник Мінмолодьспорту Матвій Бідний презентував проміжні результати флагманського проєкту «Активні парки: локації безбар’єрного дозвілля». Наразі вже понад 1.2 млн українців взяли участь у фізкультурно-оздоровчих заходах «Активних парків» та центрів «Спорт для всіх». За перший рік реалізації проєкту започатковано нові форми фізкультурно-оздоровчих заходів, зокрема бігові клуби, клуби скандинавської ходьби та забіги, які показали свою ефективність у 18 регіонах України. Також проведено 10 тренінгів для координаторів.

«Наша ціль — доступність та привабливість фізичної культури, спорту та здорового способу життя для кожного Українця без обмежень», — наголосив Матвій Бідний. 

Він зазначив, що Мінмолодьспорт робить все для того, щоби спорт був доступний для кожного. Зокрема, розроблено законопроєкт про адаптивний спорт, у процесі — методологія адаптивного спорту для ветеранів з інвалідністю. Крім того, ведеться робота з навчання працівників, а також відвідувачів молодіжних центрів для посилення обізнаності в питаннях безбар’єрності та життєстійкості.

«Ми робимо подальші кроки для налагодження ефективної взаємодії з особами з інвалідністю, які спрямовані на відновлення та підтримку функціонування особи у фізичній, емоційній, соціальній сферах шляхом залучення до фізкультурно-оздоровчих заходів та рухової активності. Задля системності цієї роботи ми наблизили імплементацію адаптивного спорту в законодавство України», – підкреслив посадовець. 

 Перша леді Олена Зеленська зазначила, що на другому році повномасштабної війни українці відчувають ще більший запит на безбар’єрні рішення. Від цього сьогодні залежить не лише якість життя, а й безпека громад.

«Можна сказати «війна, що ви хочете. Бар’єрів стало більше — і фізичних, із пересуванням та доступністю, і економічних — безробіття,  і соціальних — велике навантаження на всіх взагалі» Але це не аргумент. Бо кожне життя цінне. І його якість має значення. Ми не обираємо часи, в які нам жити, але ми можемо боротися», — сказала Олена Зеленська.

«Безбар’єрність сьогодні — це нагальна необхідність для мільйонів українців. Для людей різних вікових груп, професій, соціального походження. Особливо акцентуємо увагу на потребах наших захисників. Наш обов’язок — усунути для них усі перешкоди, які стримують адаптацію, реабілітацію та самореалізацію. Також посилюємо взаємодію з органами місцевого самоврядування. Адже саме від них залежить кінцевий результат», — зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Нагадаємо, що Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору до 2030 року ініційована першою леді України Оленою Зеленською. Стратегія спрямована на формування фізичної, інформаційної, цифрової, соціальної та громадянської, економічної та освітньої безбар’єрності для всіх груп населення.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux