Міністерство молоді та спорту України продовжує впроваджувати нові ініціативи з метою утвердження української національної та громадянської ідентичності. Це відповідь на виклики, які ми спостерігаємо за даними соціологічних опитувань.
За результатами дослідження громадянської ідентичності українців, у 2022 році абсолютна більшість опитаних ідентифікує себе громадянином України – 94%, майже стільки ж – мешканцем свого регіону, половина ідентифікують себе європейцями, близько 30% – ні, «радянською людиною» вважають себе майже 10%.
Очільник Мінмолодьспорту Матвій Бідний зазначає, що це виклик, який вимагає комплексного підходу для зміцнення національної єдності. Про це він написав у блозі для «Укрінформ»:
«Результати соціологічних опитувань переконують, що проблема ідентифікації населення себе українцями існує, а її вирішення потребує перманентних комплексних дій».
Курс «Єдина Україна: становлення української нації» інтерактивний метод провадження ініціативи.
Міністерство спільно з Фондом Східна Європа розробили освітній курс «Єдина Україна: становлення української нації». Цей курс націлений на поглиблення знань про історію України та її боротьбу за незалежність. Матвій Бідний відзначає: «Це інформаційний продукт, спрямований на подолання постколоніальних та посттоталітарних наслідків у свідомості людей та об’єднання їх навколо ідеї сильної, демократичної і незалежної держави».
Зосередження на зміцненні національної ідентичності.
Мінмолодьспорт розуміє важливість формування національної самосвідомості у протистоянні зовнішнім викликам. Інформаційна політика та освітні програми слугують ключовими інструментами у цьому процесі.
Матвій Бідний підсумував: «Ми маємо перемогти на цьому інформаційному, просвітницькому фронті. Разом ми зможемо протистояти ворогу». Курс «Єдина Україна» відкриває нові можливості для всіх, хто зацікавлений у вивченні історії України та її сучасних трансформаційних процесів, стаючи важливим кроком у напрямі утвердження української національної ідентичності».
Пройти курс «Єдина Україна: становлення національної ідентичності» можна безкоштовно на платформі Зрозуміло! за посиланням — http://surl.li/njqgf