«Молодь – сьогодення України! Ми, Міністерство молоді та спорту, працюємо над тим, щоб у вас був не один День молоді, а цілий рік – був роком молоді!» – зазначив посадовець.
Заступник Міністра відзначив тернопільську молодь як активну впродовж останніх років. Зокрема, звернув увагу на дві практики молодіжної роботи «Наукові пікніки» та «Центр науки Тернопіль», які визначено одними із кращих за результатами проведення конкурсу кращих практик молодіжної роботи у 2018 році. Конкурс щороку проводить Мінмолодьспорт разом з партнерами ПРООН.
Також Олександр Ярема представив Мобільний освітній центр Фонду розвитку системи освіти Республіки Польща. Діяльність інтерактивного осередку спрямована на популяризацію інновацій в роботі з молоддю у сфері залучення молоді до суспільно значущої діяльності шляхом розвитку знань та навичок молоді, які в подальшому сприятимуть розвитку не лише національно-патріотичної свідомості та усвідомленню національної своєрідності української молоді, а й втілюватимуть свої громадські ідеї. Мобільний освітній центр – це мультимедійна платформа, завдяки якій можна більше дізнатись про європейські програми, такі як «Erasmus+», «eTwinning», встановити нові партнерства і дійсно допомогти більшій кількості української молоді інтегруватися в загальноєвропейський простір, більше комунікувати зі своїми ровесниками і дізнаватись про сучасні технології розвитку суспільства.
29 червня проведено традиційний пейнтбольний турнір «Кубок Шухевича – 2019», що сприяє національно-патріотичному вихованню молоді. Даний турнір проводився вже удванадцяте серед молодіжних громадських організацій не лише Тернопільської, але й Чернівецької, Рівненської, Хмельницької та інших областей.
30 червня молоді тернополяни у неформальній атмосфері мали можливість обговорити проблемні моменти молодіжної політики міста та запропонувати нові інноваційні проекти і власні ідеї для розвитку міста під час проведення неформальної зустрічі із заступником Міністра.
У ході розмови звучало досить багато цікавих запитань, на були не менш цікаві відповіді.У неформальному середовищі зібралися понад 70 неординарних та креативних осіб: чиновники, молодіжні громадські діячі, активісти та волонтери. Говорили про молодіжні перспективи та напрямки, життєві питання, та висловлювалися щодо подальшого розвитку молодіжних рухів. Основний меседж – молодь повинна взяти в свої руки відповідальність за свій подальший свідомий вибір.
Крім цього, проводились заходи, що сприяли згуртованості молоді навколо ідеї її національно-патріотичного становлення, зокрема змагання на драгонботах та "Троє в каное, не рахуючи SUPера".
Усі бажаючі мали можливість відвідати майстер-клас з надання першої домедичної допомоги, подивитись та взяти участь у фестивалі повітряних куль «Файне небо» та переглянути фільми у кінотеатрі під відкритим небом.