Матвій Бідний висловив вдячність Європейському Союзу за підтримку української молоді та високо оцінив зусилля у цьому бельгійського головування. Він також висловив сподівання на продовження такої підтримки під час майбутніх головувань у ЄС Угорщини та Польщі.
Він підкреслив, що майже 2 мільйони молодих українців та українок отримали тимчасовий захист в країнах ЄС через війну, а понад 2 мільйони стали внутрішньо переміщеними особами.
«Кожен день ми втрачаємо людей, які захищають наші спільні цінності, а також мирних мешканців, які їх поділяють. Водночас Україна прагне миру», — наголосив керівник Мінмолодьспорту.
Матвій Бідний зосередив увагу на важливості Глобального саміту миру, що відбудеться у червні у Швейцарії.
«Хочу наголосити, що зараз триває підготовка до інавгураційного Глобального саміту миру, ініційованого Україною. Метою саміту є створення платформи для обговорення української формули миру та забезпечення високого політичного старту для спільного рамкового мирного документа», — зазначив Матвій Бідний.
Очільник Мінмолодьспорту також звернув увагу на європейський вектор розвитку молодіжної політики України і важливість інтеграції молодих українців у європейське суспільство через можливості таких програм, як Erasmus+ та Європейський корпус солідарності.
«З 2014 року Україна послідовно слідує європейському вектору розвитку молодіжної політики, застосовуючи підходи Європейського Союзу до розвитку молодіжного сектору», — додав він.
Підсумовуючи свій виступ, Матвій Бідний зазначив: «Наша мета — не тільки забезпечити мир, але й підтримати стійкість нашої молоді. Ми сподіваємось на продуктивну співпрацю з ЄС та його державами-членами у реалізації цієї мети».