• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Перший семінар офіцерів доброчесності зібрав представників більше 30 спортивних федерацій
опубліковано 18 грудня 2024 року о 11:00

17 грудня у Києві відбувся семінар офіцерів з питань доброчесності у спортивних федераціях, що організовувався Національною платформою доброчесності спорту та Національним олімпійським комітетом України. Захід відбувся у гібридному форматі та об'єднав більше 60 учасників як фізично у залі, так і онлайн з різних куточків країни та світу.

У вступному слові на відкритті семінару перший заступник Міністра молоді та спорту України Юрій Музика наголосив на важливості доброчесності як фундаментального принципу сучасного спорту. «Без підтримки спортивного руху будь-який державний механізм не працюватиме на повну силу. Саме тому Національна платформа за координації Мінмолодьспорту активно розбудовує партнерства зі спортивним рухом. За неповних 2 роки було проведено серію семінарів та інших заходів з тематики протидії маніпулюванням спортивними змаганнями за участю майже 600 спортсменів, тренерів, менеджерів, суддів» - зауважив перший заступник Міністра.

Президент НОК України Вадим Гутцайт подякував представникам спортивних федерацій за активну позицію та розуміння критичної ролі, яку відіграє боротьба з маніпуляціями у спорті. Окремо він акцентував увагу на стратегічному кроці НОК України – затвердженні обов'язкового Кодексу доброчесності для всіх учасників олімпійського руху.

Міжнародні експерти, які також долучилися до заходу, детально представили глобальний контекст боротьби з маніпуляціями. Їхні виступи стали особливо цінними завдяки практичним кейсам, дослідженням і методологіям, що вже довели свою ефективність у світі. Було акцентовано увагу на найновіших міжнародних ініціативах та успішних стратегіях протидії маніпулюванням у спортивних змаганнях.

Представники підрозділу Олімпійського руху з протидії маніпулюванням спортивними змаганнями Евангелос Александракіс і Рида Ахмед презентували правила та інструменти МОК для спортивних федерацій, зокрема Кодекс олімпійського руху щодо запобігання маніпулюванням спортивними змаганнями, а також Типові правила для національних олімпійських комітетів, міжнародних федерацій та національних федерацій.

Голова Копенгагенської групи - мережі національних платформ доброчесності спорту, координатор Національної платформи Франції Корентін Сегален поділився прикладами кращих практик реагування світової спортивної спільноти на виклики доброчесності.

Секретар міжвідомчої робочої групи «Національна платформа доброчесності спорту» Наталія Радчук представила роботу платформи, нормативно-правові засади її діяльності, сучасні підходи до розслідування спортивних зловживань, а також кращі практики взаємодії держави та організацій спортивного руху з протидії маніпулю ванням у спорті.

Заступник голови міжвідомчої робочої групи «Національна платформа доброчесності спорту», перший віце президент НОК України Олексій Перевезенцев розповів про міжнародні приклади боротьби з маніпулюванням у спорті, підкресливши важливість дотримання спортсменами та іншими представниками спортивного руху правил щодо негайного повідомлення про неправомірні дії для збереження чесності спорту.

Протягом семінару учасники обговорили ключові виклики, що стоять перед національними та міжнародними спортивними федераціями у сучасних реаліях з акцентом на важливості прозорих процедур, превентивних заходів та тісної взаємодії між спортивними інституціями для мінімізації ризиків і подолання нечесної гри.

Кращим досвідом та практиками роботи поділилися Голова комітету з етики та чесної гри Української асоціації футболу Андрій Давиденко та секретар цього комітету Анастасія Біленко, секретар комітету етики та чесної гри Федерації настільного тенісу України Володимир Самойлик, генеральний секретар Федерації бадмінтону України Олеся Ніколенко, представник ГО «Грай чесно» Святослав Сирота.

Семінар став майданчиком для діалогу, де теоретичні напрацювання зустрілися з практичними кейсами. Проведення таких заходів не лише сприяє підвищенню обізнаності серед спортивної спільноти, але й дозволяє об'єднати зусилля для ефективної боротьби з маніпулюванням у спорті. Учасники наголосили на важливості продовження подібних ініціатив, які допомагають зміцнити доброчесність спорту як на національному, так і на міжнародному рівнях.

Нагадаємо, що на сайті Національної платформи доброчесності спорту можна повідомити про випадки маніпулювання спортивними змаганнями, у тому числі анонімно.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux