Розробка механізмів визнання волонтерства, що даватиме змогу враховувати здобутки молоді для надання бонусів під час навчання чи працевлаштування, а також запровадження механізму підтримки громадянами волонтерських організацій для підвищення їх спроможності - є одним із пріоритетних напрямів роботи Мінмолодьспорту. Про це заявила заступниця Міністра молоді та спорту Марина Попатенко у своєму виступі на Саміті волонтерських і гуманітарних ініціатив.
Захід об’єднав ключові зацікавлені сторони у розробці дорожньої карти для покращеної взаємодії та координації представників громадянського суспільства, органів державної влади та місцевого самоврядування.
Заступниця Міністра акцентувала на ролі навчання – програмах для представників волонтерських організацій та фахівців, які популяризують волонтерство серед молоді, спеціалізованого тренінгу з волонтерства в рамках програми «Молодіжний працівник» та розробці методичних матеріалів з проведення уроків волонтерства.
Важливою також є популяризація культури волонтерства, показовою є діяльність таборів програми Української освітньої платформи «Будуємо Україну разом», яка створює можливості для молоді творити зміни в країні через волонтерство і Національної Волонтерської платформи, на якій вже зареєстровано понад 535 організацій, що залучають до своєї діяльності волонтерів.
Яскравим прикладом взаємодії держави, інститутів громадянського суспільства, молодіжних центрів та міжнародних партнерів – є платформа «СпівДія».
На Саміті також йшлося про волонтерський менеджмент: управління мотивацією через підвищення професіоналізму, гуманітарну допомогу тощо.
Захід проводився ICAP Єднання у партнерстві з Львівською обласною військовою адміністрацією за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку в межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», Посольства США в Україні та Європейського Союзу в межах проекту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства».