Програма у 2018 році була ініційована Міністерством молоді та спорту України, Українською академією лідерства та реалізується спільно з Секретаріатом Кабінету Міністрів України, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні з метою активізації участі молоді в процесах реформування та творення держави.
«Гасло успішна країна – успішна держава працює тоді, коли всі елементи цієї держави зацікавлені в співпраці. Саме тому цього року буде розширено формат проекту. Ми покажемо як працюють органи державного управління, а й інші складові раїни – бізнес, громадянське суспільство, медіа», - відзначив під час заходу заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема.
За словами Держсекретаря Кабінету Міністрів України Володимира Бондаренка, як і минулого року, головною цілю є залучити процесу осучаснення державотворення максимальну кількість молодих активних громадян. Тож, посадовець закликав українців активно долучитися до «Державотворця». Адже скориставшись цією можливістю молодь мати відповідь, як ефективно реалізувати найамбітніші плани в творенні нової країни.
Як відзначив керівник Української академії лідерства Роман Тичківський, сьогодні актуально розвінчувати міфи, що управління державою є недоступним для молодих людей. Саме це, відповідно до досліджень Мінмолодьспорту, є одним із стереотипів, які превалюють в сучасному суспільстві. Ці зміни яскраво виражені на прикладі реформи держуправління – зокрема на рівні директоратів – наскільки активно молодь молодь бере участь у цьому процесі.
Програма «Державотворець» спрямована на особистісний та професійний розвиток молоді в Україні, формування відповідального лідерства та підвищення рівня громадянської активності молодих людей. Минулого року стажування в центральних органах влади пройшли близько 100 осіб. А окремі з них навіть вже працюють в Міністерствах та відомствах. Про свій досвід участі у програмі «Державотворець» розповіла Анна Вишнякова , яка нині працює в МЗС.
Цього року Програма складатиметься з трьох основних складових: освітньої, формаційної та практичної, під час якої відбудуться ознайомчі візити до органів державної влади, міжнародних організацій, засобів масової інформації, приватних компаній та громадських об’єднань. Планується, що Участь у національному етапі програми візьмуть 120 учасників з усіх регіонів України.