Захід проводився на виконання п’ятирічної Рамкової програми співробітництва у сфері молодіжної політики між Радою Європи та Міністерством молоді та спорту України на 2016-2020 роки, затвердженої в березні 2016 року та відповідного плану заходів на 2019 рік.
Мета тренінг-семінару - розвинути компетенції, необхідні для здійснення моніторингу і оцінки молодіжної політики та молодіжної роботи на різних рівнях для спеціалістів, які працюють з молоддю в органах влади та громадських організаціях, для підвищення якості молодіжної політики в Україні відповідно до стандартів Ради Європи.
Організаторами тренінгу-семінару є Молодіжний департамент Ради Європи, Міністерство молоді та спорту України у співпраці з громадською організацією "Молодь України разом".
Учасниками стали фахівці національних, регіональних та місцевих органів влади, представники молодіжних громадських організацій та установ і організацій, які працюють з молоддю.
Під час заходу вони ознайомилися зі стандартами, підходами та інструментами Ради Європи молодіжної політики та молодіжної роботи. Дослідили поточну ситуацію, основні документи та програми у сфері молодіжної політики та молодіжної роботи в Україні на різних рівнях.
Окрім цього, учасники побудували спільне розуміння циклу молодіжної політики та сформували бачення своєї ролі у цьому процесі. А також дослідили наявні інструменти моніторингу і оцінки молодіжної політики і молодіжної роботи та адаптували їх, враховуючи місцеві реалії.
Присутні на заході оцінили та надали зворотний зв’язок і пропозиції для подальшого впровадження діючих молодіжних програм, побудували умови для подальшого мережування та співпраці між різними зацікавленими сторонами.
Було обговорено і пріоритетні напрями, визначені проектом Стратегії розвитку молодіжної політики до 2030 року, надано пропозиції до неї.
Участь у заході взяли координаторка програм Молодіжного департаменту Ради Європи Марина Філаретова та заступниця директора департаменту молодіжної політики Міністерства молоді та спорту Олеся Кравченко.
Результатами тренінгу-семінару стали отримані відповідні знання та навички щодо різноманітних підходів та інструментів оцінки молодіжної політики та молодіжної роботи; розуміння процесів моніторингу і оцінки молодіжної роботи та молодіжної політики як цілісної системи. Учасники навчилися демонструвати результати, цінність та зміст молодіжної роботи в своїх громадах; враховувати результати оцінки задля адвокатування розвитку місцевих молодіжних політик; зробили конкретні кроки в напрямі покращення діалогу та співпраці між органами влади та і організаціями громадянського суспільства.