3 травня Полтавський регіональний офіс Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» розпочав триденний тренінг «Інструменти впровадження молодіжної політики та залучення внутрішніх і зовнішніх джерел фінансування».
У заході беруть участь представники Управління молоді та спорту Полтавської ОВА, Комунальних установ «Молодіжні центри» – Полтавський, Ніжинський, Київський, Волинський, Черкаський та відповідальні за молодіжну політику у територіальних громадах Полтавської області.
Мета тренінгу – підвищення спроможності державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, відповідальних за реалізацію молодіжної політики у Полтавській області готувати та управляти проєктами, спрямованими на розвиток та підтримку молодіжних ініціатив.
Учасники також ознайомилися зі специфікою роботи з проєктами міжнародної технічної допомоги та залученням грантів, а також покращили свої спроможності ефективно залучати додаткові ресурси на проєктну діяльність.
За дорученням Міністра молоді та спорту України Вадима Гутцайта до події онлайн долучилася його заступниця Марина Попатенко.
У своєму вітальному слові заступниця Міністра поінформувала присутніх про основні засади молодіжної політики та інструменти її впровадження. Вона наголосила на важливості активного залучення молоді до розробки стратегій розвитку та відбудови територіальних громад та навела результати нещодавнього дослідження. Відповідно до даних якого понад 70% опитаних представників молоді готові брати на себе відповідальність та долучатися до відновлення України.
Про важливість співпраці органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування із молоддю в контексті розвитку інституту громадянського суспільства, молодіжних центрів/просторів/хабів, системність підходів: інструменти залучення, впливи, партнерство спілкувалися зі Світланою Назарук, заступником начальника управління – начальницею відділу молодіжної політики та національно-патріотичного виховання управління молоді та спорту Київської обласної військової адміністрації та Андрієм Михайловим – т.в.о. директора Київського обласного молодіжного центру.
У межах тренінгу також заплановано обмін досвідом роботи молодіжних центрів як інструментів залучення громадськості під час війни до прийняття рішень, нові виклики та перспективи.