Профілактика інфекцій така ж важлива, як і боротьба з ними. Джерелом інфекцій може бути що завгодно, від перил на сходах до грошових банкнот, що пройшли через безліч рук.
Дотримання правил особистої гігієни, миття рук і чиста вода допомагають захиститись від інфекційних хвороб, проте багато інфекцій можуть поширюватися незалежно від ступеня нашої порядності. З метою забезпечення епідемічного благополуччя населення України та попередження інфекцій проводять профілактичні щеплення. Щорічно вакцинація рятує від смерті 2-3 мільйони людей, від ускладнень – понад 700 000 дітей.
У вкрай взаємопов’язаному світі збудники попереджуваних вакцинацією хвороб можуть перетинати кордони і заражати будь-яку незахищену людину. Таким чином, зробивши щеплення – захистіться самі і захистіть людей навколо себе.
Окремої уваги заслуговують інфекції, що передаються статевим шляхом, зокрема ВІЛ/СНІД. 20 тисяч українців щороку інфікуються ВІЛ/СНІДом. За тридцять років зареєстровано понад 300 тисяч таких випадків. Однак фахівці переконані, що кожна друга людина, інфікована ВІЛ, не знає про свій статус.Вірус імунодефіциту передається через контакт з кров'ю та іншими біологічними рідинами.
Для того, щоб захистити себе та своїх близьких від інфікування ВІЛ та інфекцій, що передаються статевим шляхом, потрібно:
- знати шляхи передачі вірусів;
- регулярно проводити тестування на ВІЛ;
- користуватися презервативом, що знижує ризик зараження, але не гарантує стовідсоткової безпеки;
- уникати статевих контактів, якщо немає впевненості у стані здоров’я партнера/партнерки.
При будь-яких проявах хвороби не займайтесь самолікуванням, звертайтесь до лікаря, адже основним фактором одужання є своєчасне виявлення хвороби та її лікування.
За даними Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України та інтерактивної платформи «Не дай СНІДу шанс».