У рамках відкриття Gender Month у м. Буча 22 травня відбувся соціальний фестиваль «Ми Різні – Ми Рівні». Організаторами виступили Асоціація міст України спільно з Центром Суспільних Комунікацій, Радою європейських муніципалітетів і регіонів, Бучанською міською радою.
Під час заходу проведено форум Generation Equality, воркшопи, сесії, презентації книг, благодійні заходи Garage Sale, ярмарки, колективні трансформаційні ігри про лідерство та фінансову грамотність, психологічні та логопедичні тренінги для дітей і дорослих.
Були обговорені питання щодо залучення країн Східного партнерства до сприяння впровадженню гендерної рівності у всіх сферах політики та протидії гендерним стереотипам на місцевому та регіональному рівнях. Йшлося про нарощування потенціалу для розробки та реалізації планів дій щодо рівності прав жінок та чоловіків у містах, що підписали Хартію рівності в житті місцевих громад.
У роботі соціального фестивалю взяла участь заступниця Міністра молоді та спорту Марина Попатенко.
Марина Попатенко зауважила, що Міністерство як центральний орган виконавчої влади у своїй діяльності дотримується принципу гендерної рівності. Зокрема, заходи для молоді проводяться з урахуванням рівного доступу до участі у них і дівчат, і юнаків.
Окрім іншого, заступниця Міністра поінформувала про проєкт, що реалізує відомство у партнерстві з Офісом Ради Європи в Україні, «Молодь за демократію в Україні». У межах проєкту розроблено та перекладено українською мовою словник термінів, що використовується Радою Європи у сфері молодіжної політики, прав людини та неформальної освіти. Також переглянуто друге видання посібника з освіти з прав людини «Компас» щодо використання несексистської та інклюзивної мови.
За словами Марини Попатенко, такі видання сприяють реалізації молодіжної політики на місцевому, регіональному та національному рівнях з урахуванням гендерної рівності.
Заступниця Міністра також наголосила на необхідності дотримання прав людини незалежно від статі та особистих уподобань.