Вчора, 25 квітня, на засіданні Уряду в рамках реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року затверджено План заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії
Безбар’єрність — це не просто про комфортне життя для всіх груп населення, а іноді про життя взагалі, про розвиток. Бар’єри, які існують сьогодні в суспільстві — фізичні, громадянські, освітні, економічні та інші — не дозволяють мільйонам українцям, серед яких маломобільні люди, молодь, жінки, люди літнього віку, реалізувати себе.
Відновлення України, її фізичного і загалом суспільного простору, дає можливість виправити ці помилки минулого, зокрема однією з основних з яких є бар’єри між різними суспільними групами — фізичні, громадянські, освітні, економічні тощо.
«Протиставити руйнуванню і хаосу, які несе російський загарбник, — відбудову. На практиці втілити наші спільні цінності, де людина та її життя — понад усе», — заявила Перша Леді Олена Зеленська.
Міністерством молоді та спорту України вже розпочато роботу по виконанню завдань зазначеного Плану заходів, зокрема розроблено та розпочато процедуру погодження проекту закону, спрямованого на закріплення на законодавчому рівні поняття «адаптивного спорту», як напряму фізичної культури. Це сприятиме залученню осіб з інвалідністю чи осіб зі стійким обмеженням повсякденного функціонування до занять фізичною культурою і спортом, їх фізичній, психологічній реабілітації, сприянню можливості до самостійного способу життя та залученості до місцевої спільноти.
Стратегія створення безбар‘єрного простору в Україні, яка реалізується в рамках ініціативи першої леді Олени Зеленської, з кожним днем наближає Україну до європейських стандартів.