Так, згідно з постановою створено:
- Державне агентство України з питань мистецтв;
- Державне агентство України з питань мистецької освіти;
- Державне агентство розвитку молоді та громадянського суспільства України;
- Державне агентство спорту України Державне агентство розвитку туризму України;
- Державну інспекцію культурної спадщини України;
- Державну службу охорони культурної спадщини України.
Всі ЦОВВ створюються в межах граничної чисельності та бюджету Міністерства культури, молоді та спорту України, тому це не призведе до збільшення навантаження на бюджет.
Постанова прийнята в рамках продовження реформи державного управління в частині розмежування функцій формування-стратегування і реалізації політик. Зазначимо, що функціональний аудит трьох міністерств, які входять до МКМС, показав, що понад 70% працівників займаються різного типу операційною роботою. Натомість, реформоване міністерство, яке повноцінно запрацює за новою моделлю з січня 2020 року сконцентрується виключно на формуванні політик та правил галузі, повністю передавши реалізацію політик профільним державним агентствам. В свою чергу, це позначиться на скороченні чисельності безпосередньо МКМС.
Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський неодноразово зазначав, що Міністерство буде займатись формуванням політик, а профільні інституції (агентства, фонди, інспекції, служби) - їх втіленням. Наразі в сфері управління МКМС вже є низка інституцій, які ефективно займаються реалізацією політик міністерства: Держкіно, Український інститут книги, Український інститут національної пам’яті, Український культурний фонд та інші.