12 жовтня відбулася підсумкова пресконференція Національної програми залучення молоді до відновлення України ВІДНОВА:UA.
Під час пресконференції обговорили ключову роль реалізації молодіжної політики в Україні на всіх рівнях — ухвалення рішень, зміцнення соціальної згуртованості, забезпечення функціонування молодіжних центрів.
Програма залучення молоді до відновлення України ВідНОВА:UA покликана надати молоді можливість зробити свій внесок у відбудову України. У 2023 році проведено обміни у 24 громадах у 17 областях України, відремонтовано і запущено у роботу 24 молодіжних центрів.
«Серед планів на наступний рік — це внесення Національної програми «ВідНОВА:UA» до Державної цільової соціальної програми «Молодь України» на 2021-2025 роки. Таким чином ми закріпимо програму в державному документі та відзначимо важливість реалізації Програми для держави», — зазначив заступник Міністра молоді та спорту Владислав Яцук.
За даними дослідження «Вплив війни на молодь в Україні» 72% молодих людей прагнуть долучитися до програм волонтерства, та лише 1% знає як це зробити. Програма ВідНОВА:UA має на меті сприяти залученню молоді до відновлення країни, бути у діалозі, збереження єдності, міжкультурний обмін, згуртованість.
Олена Урсу, керівниця групи проєктів із демократичного врядування ООН в Україні, на початку своєї промови зазначила: «Для програми розвитку ООН, взагалі, для всієї системи ООН, участь молоді є одним з ключових пріоритетів діяльності. Саме програма ВідНОВА має підхід, який поєднує дуже багато напрямків нашої діяльності. Наприклад, розвиток інституційної спроможності уряду України, вирішувати питання сталого розвитку і відновлення України».
Ольга Будник, виконавча директорка центру «Ейдос» розповіла про високу зацікавленість у проєкті серед молоді: «У нас було понад 1000 заявок, і що цікаво, українці не тільки, які тут всередині знаходяться подавали ці заявки, а й українці, які знаходяться зараз закордоном також виявляли таке бажання — із Польщі, з Німеччини, Австрії. І це говорить про те, що молодь справді готова долучатися до таких ініціатив».
Аліна Козицька, заступниця начальника відділу розвитку молодіжних центрів та національно-патріотичного виховання «Всеукраїнського молодіжного центру» зазначила: «Особливим пріоритетом молодіжної політики в Україні є розвиток мережі молодіжних центрів та просторів, які по своїй суті є осередками практичної роботи з молоддю. Це унікальні установи, що сприяють розвитку молодих людей в громаді».
Програма здійснюється Міністерством молоді та спорту України, Державною установою «Всеукраїнський молодіжний центр» та громадською організацією «Центр політичних студій та аналітики «Ейдос» у рамках проєктів ПРООН «Підтримка громадянського суспільства та молоді» та «Сприяння безпеці людини в Україні через реагування на багатовимірну кризу, спричинену війною» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії та Уряду Японії.