• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Військово-технологічний спорт – ключ до зміцнення обороноздатності держави
опубліковано 22 травня 2025 року о 12:56

20 травня 2025 року у межах форуму «Інновації та розвиток у спорті в умовах війни» відбулася панельна дискусія на тему «Військово-технологічний спорт. Інноваційний підхід для підвищення обороноздатності держави».

Учасники обговорили важливість і перспективи розвитку військово-технологічного спорту в Україні під час війни. Зокрема йшлося про те, як сучасні технології, такі як дрони, симулятори, віртуальні полігони та стратегічні ігри, стають реальними інструментами підготовки нових фахівців і захисників.

Серед спікерів події — представники Міністерства оборони України, Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства молоді та спорту України, Ради національної безпеки і оборони України, Головного управління розвідки МО України та Федерації військово-технологічного спорту України.   

Модератором виступив президент всеукраїнської федерації STREET WORKOUT UKRAINE, військовослужбовець Денис Мінін.

Про перспективи та стан розвитку військово-технологічного спорту в Україні розповів Артур Булигін, президент федерації військово-технологічного спорту України.

Він зазначив, що Україна, як лідер у галузі військових технологій, має намір продемонструвати свої досягнення на світовому рівні. У планах федерації — проведення перших у світі міжнародних змагань у жовтні цього року.

Зі свого боку заступниця Міністра оборони України Катерина Черногоренко наголосила на важливості військово-технологічного спорту для підвищення обороноздатності країни.

«Дрони супроводжують повний цикл на лінії зіткнення, починаючи від розвідки і закінчуючи ураженням цілей. Ми завжди кажемо про те, що в інтересах кожного підрозділу працює і дроновий підрозділ, і не тільки для виявлення цілей, а й для їхнього ураження», — сказала Катерина Черногоренко.

Заступник Міністра молоді та спорту України Віталій Лавров підкреслив важливість офіційного визнання виду спорту для системного розвитку цього напрямку. Зауважив, що військово-технологічний спорт був визнаний як військово-прикладний вид, який імітує дії військовослужбовців під час виконання їх завдань.

«Я думаю, що це дозволить залучити дуже багато молоді та дітей до цього виду спорту, які в подальшому можуть стати захисниками нашої країни, щоб безумовно підвищити обороноздатність країни», — додав Віталій Лавров.

Заступник Міністра цифрової трансформації України Олександр Борняков поінформував про технологічні тренди в розвитку війська.

«Ця війна показала, що перемога залежить не лише від чисельності, а й від технологій. Сьогодні ми маємо широкий спектр технологій, які можуть забезпечити перемогу: дрони, штучний інтелект, електронна боротьба та кібербезпека. Однак, для ефективного використання цих технологій необхідна кваліфікована підготовка та управління. Україна має потенціал для розвитку цих технологій та забезпечення своєї безпеки», — сказав посадовець. 

У свою чергу заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Сергій Демедюк акцентував увагу на тому, що  військово-технологічний спорт може стати майданчиком для працевлаштування.

«Всі, хто займається цим видом спорту, можуть знайти роботу не лише на полі бою, а й в галузях кібербезпеки та інших структурах. Це дає можливість захищати країну та розвивати високотехнологічні знання, які українці впроваджують у життя», — відзначив він.

Міністерство молоді та спорту України дякує всім учасникам панелі за фаховість, ідеї та практичні напрацювання, які зміцнюють український спорт навіть у найважчі часи. 

Форум «Інновації та розвиток у спорті в умовах війни» організувало Міністерство молоді та спорту України за підтримки Офісу Президента України, ДУ «Спорт для всіх», Всеукраїнської федерації військово-технологічного спорту України, мережі АЗК West Oil Group та фонду сталого розвитку «МХП – Громаді».


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux