"По-перше, нинішній рік – олімпійський. Саме тому забезпечення підготовки національних олімпійської та паралімпійської збірних команд до виступу в Токіо є першочерговим завданням Міністерства культури, молоді та спорту. Ми ведемо роботу у трьох напрямках: спортивному (спільно з федераціями), організаційному (разом із НОК, КМУ, ВРУ) та фінансовому (КМУ і Мінфін). І, якщо за першими двома напрямками все йде згідно планів, то передноворічний збій у фінансуванні спортивних програм нагадав нам про необхідність мати запасний варіант роботи у кризових режимах. Проте, маємо надію, що це не знадобитися", - заявив Шумілін.
Заступник підкреслив важливість проведення в Україні експерименту передачі функцій управління видами спорту від держави федераціям.
"По-друге, експеримент щодо передачі функцій управління видами спорту від держави федераціям – це безальтернативний шлях реорганізації спорту як галузі, – сказав урядовець. – Вкрай необхідно бути послідовним: адже федерації – один із базових елементів системи управління. Основна мета експерименту – не лише отримати вміння працювати з бюджетними грошима, а й необхідність забрати у держави не властиві їй функції саме через створення самодостатніх та фінансово стійких громадських спортивних організацій, для яких держава хоч і замовник, але не єдиний. Спектр послуг, що надаються, має відповідати потребам суспільства та ринку. Саме тому експеримент необхідно не просто продовжувати, але й виводити на новий рівень: із прискіпливим підходом до законодавчої бази та із залученням до нього інших федерацій".
Володимир Шумілін також наполягає на реформуванні системи українського спорту, на який у 21-у столітті варто дивитися не як на виключно соціальну сферу, а побачити в ньому частину економіки країни.
"По-третє, реформування системи спорту. Настав час проаналізувати роботу всієї системи спорту країни: від шкільних активностей, уроків фізкультури і спортивних секцій, кваліфікації та мотивації тренерів, географії, якості організації та популярності національних змагань, до зведеного відсотка і джерел фінансування. Необхідно подивитися на спорт 21 століття не як на виключно соціальну сферу, а побачити в ньому частину економіки країни. Зробити висновки та запланувати зміни. Чергові Олімпійські ігри обов'язково відбудуться. Спортсмени України в них обов'язково візьмуть участь і переможуть. Але це не буде стресом для всієї країни. Адже спорт – це все-таки свято та позитив", – зазначив заступник міністра.