Необхідність боротьби з тютюнопалінням пов’язана з високою передчасною смертністю та хвороби в усьому світі. Так, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, очікується, що до 2030 року смертність від тютюнопаління складе до восьми мільйонів людей щорічно.
В Україні, за даними загальноукраїнського соціологічного дослідження системи цінностей та пріоритетів сучасної української молоді у 2018 році, майже кожен четвертий молодий українець віком від 14 до 34 років (23,6%) – палить щодня, 14,7% – палили хоча б один раз протягом місяця та 15,4% – не палили впродовж останніх 30 днів, але палили раніше, а за результатами Глобального опитування молоді щодо вживання тютюну, проведеного за підтримки ВООЗ у 2017 році 22% хлопців та 14% дівчат віком 13-15 років "вживають" електронні сигарети, які містять значну кількість хімічних сполук, що осідають в легенях та можуть призвести до небезпечних захворювань.
Окремої уваги заслуговує проблема пасивного тютюнопаління та його вплив на здоров’я оточуючих. В приміщенні з курцем протягом лише 1 години людина, яка не палить, кожного разу спалює по половині сигарети. Тютюновий дим у таких випадках спричиняє головний біль, нездужання, зниження працездатності, швидку втому, загострення верхніх дихальних шляхів.
Тому важливим напрямом діяльності Мінмолодьспорту є інформування молоді щодо небезпеки тютюнопаління, а також проведення просвітницьких заходів, спрямованих на попередження та зменшення куріння тютюнових виробів чи інших способів їх вживання.
Пам’ятаймо, що найкращі ліки - це сила волі проти цієї шкідливої звички!
Принагідно запрошуємо небайдужих до збереження власного здоров’я переглянути другий зі спільних вебінарів Мінмолодьспорту та Програми обміну майбутніх лідерів (FLEX) - "Практичні поради, які допоможуть вам стати здоровішими", проведений Отто Стойкою, головним лікарем Київського міського здоров"я, експертом у сфері громадського здоров"я.
Зацікавленим у отриманні актуальної інформації про впровадження системних змін у сфері контролю над тютюном в Україні, а також акцій та ініціатив з пропагування вільного від тютюнокуріння життя пропонуємо слідкувати за сторінкою громадської організації “Центр Громадянського Представництва “Життя”, яка є партнером Мінмолодьспорту у формуванні умов для популяризації та утвердження здорового способу життя серед молоді