Відбулось чергове засідання Секторальної робочої групи з питань координації міжнародної технічної допомоги у сфері молоді та спорту під співголовуванням заступника Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції Андрія Чеснокова та Представника Фонду народонаселення ООН в Україні Хайме Надаля за участю партнерів з розвитку – представників міжнародних агенцій та дипломатичних місій та інших організацій. Участь у засіданні також взяли заступниця Міністра Марина Попатенко, заступник Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Віталій Лавров та у режимі онлайн представники обласних структурних підрозділів з питань фізичної культури та спорту.
У ході заходу увагу присутніх було привернуто до практичних питань впровадження молодіжної та спортивної політики в контексті імплементації нещодавно прийнятого Закону України «Про основні засади молодіжної політики» та затвердженої Стратегії розвитку фізичної культури та спорту до 2028 року.
«Спорт є одним з важливих чинників забезпечення сталого розвитку та миру, що сприяє утвердженню принципів толерантності і поваги, розширенню прав і можливостей жінок і молоді, окремих осіб і громад» – зазначив Хайме Надаль.
Протягом першої сесії засідання Марина Попатенко презентувала подальшу роботу Міністерства щодо розробки нормативно-правових актів в рамках реалізації згаданого Закону, розвитку трирівневої системи молодіжної інфраструктури, створення нових інституцій, зокрема Українського молодіжного фонду, з метою підтримки організацій громадянського суспільства. Партнери з розвитку долучились до дискусії та обговорили подальші кроки співпраці задля побудови сприятливого середовища імплементації молодіжної політики. Представники Посольства Великої Британії, ПРООН, ФНООН, ЮНІСЕФ в Україні, а також USAID висловили готовність надати експертну підтримку Міністерству у напрацюванні відповідної нормативно-правової бази.
Другу сесію було присвячено обговоренню пріоритетів майбутнього співробітництва у сфері фізичної культури та спорту, з огляду на такі завдання Стратегії як забезпечення цілісності та доброчесності спорту, зокрема питань недискримінації та принципів належного врядування.
«Спортивна доброчесність охоплює компоненти особистої, організаційної та змагальної доброчесності, а отже, відкидає будь-які маніпуляції спортивними змаганнями, дискримінацію, насильство, зловживання, корупцію у спорті та має на меті сприяти прозорому управлінню у спорті і гарантувати повагу до прав людини» – зазначив Андрій Чесноков.
Під час цієї сесії представники Фонду народонаселення ООН в Україні, Офісу Координатора проєктів ОБСЄ в Україні, проєкту TAPAS та Фонду Parimatch поділитися позитивним досвідом із впровадження спільних з Мінмолодьспортом програм та проєктів, спрямованих на просування принципів доброчесності, боротьби із дискримінацією та рівності у спорті. Окрема увага була приділена новому напряму діяльності Міністерства – започаткуванню Національної платформи проти маніпулювання спортивними змаганнями, що об’єднує стейкхолдерів навколо боротьби з маніпулюваннями у спорті.