У Європейському молодіжному центрі у місті Будапешт (Угорщина) відбулися чергові засідання ключових органів Ради Європи у сфері молодіжної політики: 74-те засідання Європейського керівного комітету з питань молоді (CDEJ), 52-ге засідання Спільної ради з питань молоді (CMJ), а також зустріч Групи старших посадових осіб з підготовки 10-ї Конференції міністрів Ради Європи, відповідальних за молодь, яка пройде у жовтні 2025 року на Мальті.
У засіданнях від України брала участь начальниця управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Міністерства молоді та спорту Наталія Радчук.
Під час засідань обговорювалися стратегічні напрями розвитку молодіжного сектору Ради Європи, зокрема, стосовно середньострокового огляду Стратегії молодіжного сектору до 2030 року, реформи Європейського молодіжного фонду, перегляду Європейської хартії участі молоді, у співпраці з Конгресом місцевих та регіональних влад, а також стратегій реалізації рекомендації Комітету міністрів щодо молоді та кліматичних дій, дорожньої карти по ШІ; підготовки до майбутньої Міністерської конференції; реалізації поточних ініціатив у сфері молодіжної політики та молодіжної роботи та співпраці з державами-членами, зокрема з Україною.
Окрему увагу на засіданні CMJ було приділено візиту делегації Ради Європи до Львова, який відбувся на початку квітня у межах відкриття Львовом року Європейської молодіжної столиці 2025. Директор Директорату демократії Ради Європи Матяж Груден у вступному слові підкреслив значення цього візиту як вияву солідарності з українською молоддю в умовах війни, а також наголосив на важливості подальшої підтримки з боку держав-членів, міжнародних молодіжних організацій і структур Ради Європи.
За підсумками засідань було досягнуто спільної позиції щодо посилення підтримки Україну продовження окремого конкурсу проєктів Європейського молодіжного фонду для України та розробці нових партнерських ініціатив за участю українських молодіжних організацій.
Наталія Радчук ознайомила учасників з прогресом у реалізації Рамкової програми співпраці між Міністерством молоді та спорту України та Радою Європи на 2021–2025 роки. У нинішніх умовах основний акцент Програми зосереджено на підтримці молоді під час війни, розвитку молодіжної участі та забезпеченні доступу до якісної молодіжної роботи. Було анонсовано проведення найближчим часом спільного семінару, присвяченого саме цим питанням, а також підтверджено готовність України до розробки нової п’ятирічної програми співпраці.
Україна висловила вдячність за рішення Ради Європи продовжити проєкт «Молодь за демократію» у його четвертій фазі, враховуючи поточні виклики, зумовлені війною та потребами повоєнного відновлення. Було також підтверджено зацікавленість у продовженні співпраці в межах ініціативи «Знак якості Ради Європи для молодіжних центрів» і у залученні ресурсів Європейського молодіжного фонду для розвитку спроможності Українського молодіжного фонду.
Окрему подяку представниця України висловила за візит представників Ради Європи до Львова, який став яскравим проявом підтримки. Під час засідання було поширено інформаційні матеріали та презентацію програми «Львів – Європейська молодіжна столиця 2025», а також озвучено запрошення до держав-членів Ради Європи долучитися до ключових подій у Львові.