Стартував новий сезон конкурсу соціальних ініціатив «Час діяти, Нестримні». Проєкт спрямований на створення адаптивних спортивних просторів для людей з інвалідністю, ветеранів війни. Учасниками конкурсу можуть бути громадські об’єднання (ГО, БФ), органи місцевого самоврядування, комунальні підприємства, установи, організації, заклади охорони здоров’я. Заявки на конкурс можна подавати до 12 травня 2025 року на сайті конкурсу. Переможців буде оголошено 26 червня.
Минулого року в межах цього конкурсу створили 15 адаптивних спортивних клубів. Сьогодні вони вже стали справжніми центрами сили й відновлення для наших захисників, для їхніх родин, для громад. Цьогоріч амбітна мета — підтримати створення ще 20 адаптивних клубів.
«Адаптивні клуби це простори, де кожна людина з досвідом війни, з інвалідністю чи тимчасовими порушеннями функцій тіла зможе рухатись, дихати, відновлювати себе у безпечному і підтримуючому середовищі рівних. Це не просто спорт. Це — спільноти, де не питають, чому ти інакший, а питають: як ти сьогодні? Це — тренери, які не лише допомагають посилити витривалість, а й дають опору. Це — простір, де адаптація — це не поступка, а норма», — зазначила радниця - уповноважена Президента України з питань безбар'єрності Тетяна Ломакіна.
Кожен з 20 клубів «Час діяти, Нестримні» отримає фінансування у розмірі 600 тис. грн, з яких по 200 тис. грн надасть держава та благодійний фонд, а ще 200 тис. грн — громада. Ці кошти будуть використані на поточні потреби клубу, включно з ремонтом приміщення та закупівлею спортивного обладнання, оплатою роботи тренера адаптивного простору. Це інвестиція в реабілітацію та у міць громади. Про це у своєму виступі наголосив Міністр молоді та спорту України Матвій Бідний.
«Ми віримо, що спорт — це більше, ніж про фізичну активність. Це — потужний інструмент відновлення, реінтеграції та сили духу. Саме в адаптивних клубах ветеран чи ветеранка, людина з інвалідністю можуть знову відчути себе частиною команди, знайти нові цілі та сенси життя. Ця ініціатива — це також конкретний крок до створення справжньої безбарʼєрності в Україні. Простору, де немає барʼєрів — ні фізичних, ні соціальних — для тих, хто повертається з війни, для людей з інвалідністю, для кожного, хто потребує підтримки», — сказав Матвій Бідний.
У межах презентації відбулося тренування за адаптивними програмами. Ветерани мали можливість пройти один з трьох рівнів навантаження відповідно до свого фізичного стану. Це підкреслює ключовий принцип ініціативи — індивідуальний підхід до кожного та комплексну підтримку.
«Я сповнений вдячності нашим захисникам, завдяки яким сьогодні можливе життя у вільній, незалежній Україні. Я вдячний благодійникам, партнерам, ветеранам, кожному, хто долучився до цієї ініціативи. Сьогоднішній захід присвячений Герою України й має глибокий символізм — у кожній вправі, у кожному русі є частинка пам’яті про полеглого Героя. Від того, як ми сьогодні зустрінемо наших ветеранів, як забезпечимо їхнє відновлення, залежить обличчя того суспільства, в якому завтра житимуть наші діти. Ми маємо бути наполегливими, об'єднаними та відповідальними», — наголосив Міністр молоді та спорту України Матвій Бідний.
Заявки на конкурс можуть подавати заявники з 13 областей України: Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Івано-Франківської, Київської, Львівської, Полтавської, Сумської, Тернопільської, Хмельницької, Черкаської, Чернігівської та міста Києва. Реалізація проєкту триватиме 6 місяців, до грудня 2025 року.
Конкурс соціальних ініціатив «Час діяти, Нестримні» реалізує Благодійний фонд «МХП - Громаді», Благодійний фонд імені Федора Шпига спільно з державною установою «Всеукраїнський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» у рамках соціального проєкту Президента України «Активні парки» за підтримки Міністерства молоді та спорту України. Проєкт реалізується у межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, яка реалізується за ініціативи Першої Леді України Олени Зеленської.