У Києві представили проєкти відбудови для зруйнованих війною локацій у трьох українських містах. Роботи були створені дівчатами 15-22 років — учасницями освітнього курсу «Урбаністика», який громадська організація STEM is FEM реалізовувала в межах програми «Мріємо та діємо».
50 учасниць курсу розробили власні проєкти для відбудови трьох громадських місць: привокзальної площі у Тростянці, міського парку в Ічні та території навколо районного Будинку культури в Охтирці. Авторки десяти найкращих проєктів отримали ноутбуки від HР та Microsoft. А німецький Благодійний фонд підтримки будівельної галузі Ебергарда Шьока надав дівчатам з команди, яка виграла гран-прі, навчальні стипендії у розмірі 1500$ для кожної.
Під час церемонії нагородження відбулись дві панельні дискусії на теми інклюзивності українських просторів та залучення молоді до процесу відбудови України. Також присутні на події могли роздивитися 3D-моделі проєктів дівчат.
«Це надзвичайно круті приклади, як молодь бачить відновлений Тростянець, відновлену Охтирку, відновлену Ічню. Я впевнена, буде дуже багато пропозицій, як будуть відновлені інші міста. І це про те, як молодь бачить в майбутньому своє життя, в оновленому місті, якість життя якого буде зовсім іншою. І, звісно, відбудова це не про стіни. Це про людей», — зазначила заступниця Міністру молоді та спорту України Марина Попатенко.
Найкращі з робіт доопрацюють професіонали і після цього вони будуть запропоновані місцевим громадам для реалізації. Саму ж «Урбаністику» трансформують у відеокурс, який зможуть переглянути всі охочі.
Слідкувати за активностями, пов’язаними з проєктом, можна в соцмережах STEM is FEM — Instagram та Facebook.
Проєкт освітній курс «Урбаністика» впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом(IRI) та Zinc Network.