Повна інформація про конкурси
Щоб отримати вичерпну інформацію про ключові напрями Програми, вимоги до організацій-учасниць, партнерств і проєктів, важливо ознайомитись з Керівництвом до Програми Еразмус+ (Programme Guide).
Як взяти участь?
Еразмус+ – це програма з широким колом можливостей та напрямів, тому Ваша участь залежить від двох факторів:
Організації як учасники – партнери проєктів
Якщо Ви працюєте в організації, яка зацікавлена подати проєкту заявку для участі в конкурсах, спочатку прочитайте перші кроки щодо реєстрації організації, які Вам потрібно виконати щоб зареєструвати організацію та отримати PIC та OID.
На момент підписання угод всі партнери мають мати валідовані PIC (відповідною службою валідації: REA Validation Services) та OID (Національним агентством в країні організації заявника). Перші кроки для переможців.
Додатково, Вам варто перевірити список країн-членів та країн-партнерів Програми, оскільки країна реєстрації організації, як юридичної особи впливає на перелік відкритих можливостей.
Україна є країною-партнером Програми (Partner Country – Third Country Not Associated to the Programme) та входить до Регіону 2 країн Східного Партнерства (Region 2. Eastern Partnership).
Ініціювати та координувати підготовку проєкту може будь яка країна/ організація, проте заявником може бути саме визначена організація з відповідної країни-учасниці як вказано в правилах конкретного конкурсу.
Подача заявок у партнерстві
Портал Європейського Союзу Funding and Tenders Opportunities Portal – FTOP, для централізованих конкурсів, які координує Європейське виконавче агентство з питань освіти і культури, є вікном для ознайомлення з деталями і умовами, подання заявок на конкурси, доступу до результатів та допоможе знайти потенційних партнерів для підготовки проєктів у відповідних розділах для конкретних конкурсів.
Пошук потенційного партнера для спільної проєктної заявки
Портал Erasmus+ and European Solidarity Corps – є вікном доступу до конкурсів децентралізованих напрямів, які координують Національні агентства Еразмус+ в країнах-членах Програми є вікном для подання заявок для участі в конкурсах заявниками з країн-членів Програми та доступу до пошуку партнерів і оголошених результатів.
Портал Еразмус+ та Європейський корпус солідарності
Індивідуальні учасники
Якщо Ви хочете взяти участь самостійно, цілком імовірно, що вам потрібно буде подати заявку через таку організацію, яка впроваджує проєкт Еразмус+, наприклад: Ваш заклад освіти, навчальний центр, молодіжна організація, через конкурси на вебсайтах проєктів, каталог спільних магістерських програм тощо.
Звертаємо увагу, що відповідно до Вашого місцеперебування (національність, місце навчання, країна проживання) перелік можливостей для Вас може змінюватись.
Очікуємо деталей щодо можливостей мобільності у сфері спорту!
Проте, звертаємо увагу на спеціальні можливості для працівників у сфері спорту, які винятково Європейська Комісія відкриває для українців, що перебуватимуть тимчасово за кордоном через війну.
Запрошуємо тих працівників сфери спорту, які перебувають тимчасово за кордоном звертатись до організацій, які виграли гранти на мобільність у сфері спорту в тій країні де Ви перебуваєте.
Для індивідуальних осіб цієї сфери з України в деяких проєктах можуть бути гранти для стажування:
Що таке мобільність у сфері спорту описато у розділі Керівництва до Програми Еразмус+: Mobility of Sport Staff
Перелік всіх проєктів, які отримали фінансування на такі гранти розміщено на сайтах Національних агентств Еразмус+ у 33 країнах-членах Програми Еразмус+ National Erasmus+ Agencies.
Оголошено новий конкурс для організацій до 20.02.2024 р., другий раунд очікується 1.10.2024.
Оберіть країну, агентство яке відповідає за спорт і перейдіть на їх сайт, або напишіть їм листа.
Очікуємо більше інформації, яку оновимо найближчим часом. Work Plan review.
Особливості воєнного стану в Україні
Всю інформацію можна знайти на сторінці Еразмус+ під час воєнного стану в України (українською та англійською мовами). Інформація постійно оновлюється.
Після початку війни проти України для українців Європейська Комісія відкрила гнучкі процедури подання заявок та отримання індивідуальних грантів для працівників і студентів закладів освіти, молоді, молодіжних працівників і волонтерів. Опис таких виняткових заходів для України – тут.
Допомога ЄС українцям, які є тимчасово переміщеними.
Перевіряйте інформацію щодо студентських чи інших віз на сайтах посольств країни мобільності. Уточнюйте можливість перетину кордону на основі біометричного паспорту з можливістю оформлення дозволу на тимчасове проживання (чи прихисток) на період навчання вже після прибуття до країни мобільності.
Важливо перевіряти обмеження щодо правил перетину кордону, особливо для певної категорії осіб на сайті Державної прикордонної служби України. Відтермінування строку мобілізації під час воєнного стану не надає право перетину кордону автоматично. Рішення приймає прикордонник на основі поданого пакету документів. Інформуйте приймаючу сторону про ризики пов’язані із можливою затримкою чи про можливість зміни формату участі на змішаний чи віртуальний тип мобільності.
Детальніше про індивідуальні можливості для учасників з України.