• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Ініціатива «Європейський тиждень спорту»

Ініціатива «Європейський тиждень спорту» (далі – ЄТС) була започаткована Європейською Комісією у 2015 році, маючи на меті популяризацію спорту та активного способу життя по всій Європі, залучення до фізичної активності кожного європейця, незалежно від віку чи рівня фізичної підготовки.

Результати опитування, проведеного у ЄС у 2013 році, показали, що рівень залученості до спорту та фізичної активності не зростає, а в деяких країнах-членах ЄС навіть знижується. Це має суттєвий вплив на суспільство та здоров'я людей, що в свою чергу призводить до економічних втрат.

Мета ЄТС – надихнути європейців на регулярну активність (зокрема, через такі ініціативи, як #BeActive) та створити можливості для тренувань у повсякденному житті людей, роблячи акцент на місцеві ініціативи.

Традиційно заходи ЄТС проводяться щороку в останній тиждень вересня на загальноєвропейському, національному, регіональному та місцевому рівнях в державах-членах ЄС, а починаючи з 2018 року – також і у державах-учасницях ініціативи ЄС "Східне партнерство" та країнах Західних Балкан.

Країнам-учасницям надається можливість організації національного тижня спорту у визначений період з урахуванням власних обмежень (старт навчального року, клімат тощо). Усі заходи і події тижня спорту на національному, регіональному та місцевому рівні мають відбуватися в період конкретного тижня з метою полегшення спілкування під час національних тижнів спорту (європейські партнери та національні координаційні органи працюють разом протягом одного встановленого тижня), зберігаючи основні ідеї тижня спорту по всьому ЄС (дати можуть відрізнятися, але не символіка чи основні ідеї тижня спорту). Крім того, національні координаційні органи організовують відкриття заходу в перший день ЄТС, як це визначено Європейською Комісією.

Роль національних координаційних органів, визначена Європейською Комісією, полягає у сприянні реалізації ініціативи ЄТС у країнах-учасницях шляхом проведення заходів національного тижня спорту та поширенні основних ідей ЄТС. Трьома основними завданнями національних координаційних органів є:

  1. Організація заходів в рамках ЄТС (період часу, визначеного Європейською Комісією) та організація принаймні одного національного заходу протягом цього тижня.
  2. Координація: забезпечення зв’язків з ключовими національними учасниками (наприклад, національними олімпійськими комітетами, спортивними федераціями, освітніми установами, іншими організаціями громадянського суспільства, засобами масової інформації), які можуть грати певну роль не лише під час ЄТС, але й у підтримці основної ідеї ЄТС (#BeActive) протягом усього року. Також повинна бути забезпечена координація зв’язків з національними представниками європейських партнерів та представництв ЄС.
  3. Комунікація: привертання уваги до ініціативи ЄТС, просування та розширення централізовано розробленої кампанії #BeActive, а також сприяння у поширенні основних ідей ЄТС на місцевому рівні.

У квітні 2018 року Україна приєдналася до переліку країн, які отримали офіційний патронат Європейської Комісії на проведення заходів в рамках ЄТС. Національним координатором ініціативи став Мінмолодьспорт. Святкування національного Дня фізичної культури і спорту у вересні 2018 року дало старт участі України у цій європейській ініціативі. Загалом в рамках відзначення ЄТС у вересні 2018 року за координації Міністерства в різних регіонах України було проведено 10 фізкультурно-масових заходів (фестивалів, змагань тощо).

Щороку Європейська Комісія надає національним координуючим органам ЄТС з числа держав-учасників ініціативи ЄС "Східне партнерство" промо-матеріали для підтримки інформаційної складової ініціативи, а починаючи з 2019 року ЄК надає можливість отримати окремий грант для проведення національного заходу ЄТС.

У вересні 2019 року Національний олімпійський комітет звернувся до Мінмолодьспорту з пропозицією передати НОКу функцію Національного координатора ЄТС в Україні. У відповідь Міністерством було ухвалено позитивне рішення, про що було поінформовано відділ спорту Генерального Директорату з питань освіти молоді, спорту та культури Європейської Комісії.

В рамках проведення ЄТС з 12 вересня по 26 вересня 2020 року Мінмолодьспортом у партнерстві з Центром фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх», Національним олімпійським комітетом України та Спортивним комітетом України, марафонською командою «Всесвітній біг заради гармонії», спортивними федераціями з видів спорту організовано марафон «Європейський пробіг заради миру». Маршрут марафону пролягав через 7 областей загальною дистанцією 1200 км (м. Маріуполь - м. Київ).

Детальніше про ініціативу за цим посиланням

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux