Відбулося спеціальне засідання Секторальної робочої групи «Молодь» (СРГ), ключовим питанням якого стала презентація проєкту концепції нової Державної цільової соціальної програми «Молодь України: покоління стійкості – 2030». Захід об’єднав представників та представниць державного сектору, міжнародних партнерів з розвитку та громадянського суспільства.
«Україна формує нову модель молодіжної політики, здатну відповісти на виклики повномасштабного вторгнення росії. Це не просто про молодь як про об'єкт уваги, це про молодь як стратегічного партнера у відновленні та розвитку нашої країни. Концепція державної цільової програми – це фактично рамка, яка об'єднує державу, молодь, міжнародних партнерів навколо спільної мети: допомогти українській молоді вистояти, відновитися, залишитися вдома», – наголосив заступник Міністра молоді та спорту України, співголова СРГ Андрій Чесноков.
Під час презентації представили основні положення концепції. Програма передбачає системну відповідь на виклики, пов’язані з вимушеною міграцією молоді, погіршенням психосоціального стану, нерівністю можливостей і розривом зв’язків з державою.
У ході обговорення учасники та учасниці висловили низку коментарів і пропозицій щодо змісту, реалізації та очікуваних результатів програми. Особливу увагу приділили сталості політики, інтеграції зусиль держави та партнерів, а також підвищенню ролі молоді у процесах відновлення України.
Також сьогодні відбулося публічне обговорення концепції з головними стейкхолдерами молодіжної сфери. До дискусії долучилися представники та представниці молодіжних спілок та асоціацій, громадських організацій та аналітичних структур. Учасники та учасниці надали фахові коментарі щодо запропонованих напрямів, цілей і очікуваних результатів програми, а також висловили практичні пропозиції щодо її реалізації на місцях. Обговорення засвідчило високий інтерес до формування спільної, комплексної молодіжної політики на період до 2030 року.
Програма «Молодь України: покоління стійкості – 2030» стане платформою для спільної відповідальності, розвитку та дії. Вона покликана забезпечити, щоб кожна молода людина відчувала власну цінність, мала доступ до якісних можливостей і залишалась в Україні – не з примусу, а через впевненість у завтрашньому дні.
Заходи відбулися у гібридному форматі – в приміщенні Хабу «Дім громадянського суспільства» (ІСАР «Єднання») та онлайн. СРГ «Молодь», створена Мінмолодьспорту та підтримується Фондом Народоноселення ООН в Україні, координує зусилля з впровадження молодіжної політики з міжнародними партнерами з розвитку та сприяє створенню безбар’єрного доступу молоді до прийняття рішень, розвитку навичок та соціальної згуртованості.