Безбар’єрність — це не лише про фізичну доступність. Це про світогляд, у якому кожна людина має рівне право бути активною, почутою та залученою. Це — про Україну, яка будується на засадах гідності, рівності та інклюзії.
Безбар’єрність — це не про виняток. Це про норму, яку ми формуємо разом. Розвиток адаптивного спорту має забезпечити рівний доступ осіб з інвалідністю, ветеранів війни до занять фізичною культурою та спортом.
Він сприяє фізичному розвитку та реабілітації, формує інклюзивне середовище, де кожен має можливість реалізувати свій потенціал незалежно від обставин.
Це один із ключових інструментів соціальної інтеграції та психологічної реабілітації ветеранів війни, осіб з інвалідністю. Він відкриває шлях до активної участі в суспільному житті, відновлення впевненості у власних силах та побудови нових життєвих орієнтирів через заняття фізичною культурою і спортом.
Крім того, цей напрям формує в суспільстві культуру свідомого вибору — на користь активного, здорового і гідного життя, де кожен має право бути сильним і вільним від бар’єрів.
У межах Національного тижня безбар’єрності Міністерство молоді та спорту України запускає серію відеоматеріалів. Цикл відео покликаний показати, що безбар’єрність — це не лише про доступність, а про людей, які щодня долають виклики, надихають, змінюють країну та формують нову культуру рівності.
«Сьогодні спорт — це про рівні можливості для всіх. Адаптивний спорт став пріоритетом державної політики», — зазначив Матвій Бідний.
Розвиток адаптивного спорту — це про сильну державу, яка дбає про кожного.
Слідкуйте за публікаціями на наших платформах та долучайтеся до формування суспільства без бар’єрів — через спорт, рівність і людяність.
Національний тиждень безбар’єрності проходить в рамках стратегії створення безбар’єрного простору в Україні за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.