В умовах війни особливого значення набуває захист дітей і молоді від кібербулінгу та навчання правилам безпечної поведінки в інтернеті. Про це заявила заступниця Міністра молоді та спорту Марина Попатенко під час Всеукраїнського заходу з безпеки онлайн, присвяченого Всесвітньому дню захисту дітей.
Захід організовано в рамках співпраці Міністерства молоді та спорту України з Google Україна та ЮНІСЕФ в Україні.
Марина Попатенко наголосила, що наразі значення кібербезпеки для України полягає не лише у захисті інформації, але й у збереженні здоров’я та життя громадян. Не менш актуальним це питання було і до початку повномасштабних бойових дій. «Майже 50% підлітків були жертвами кібербулінгу. Кожна третя дитина прогулювала школу через кібербулінг. 75% підлітків в анонімному опитуванні підтвердили те, що Instagram, TikTok і Snapchat є основними соціальними платформами для цькування», — додала заступниця Міністра.
Під час заходу учасники отримали рекомендації щодо обережної та відповідальної роботи в інтернеті, навчилися використовувати готові методичні рішення для розвитку навичок інформаційної безпеки, дізналися про останні тенденції та можливості edutainment контенту для навчання дітей та молоді, ознайомилися з YouTube-платформою «Навчай» для українських учнів від 13 до 17 років. У подарунок учасники отримали методику організації навчання онлайн та локалізований посібник Google із безпеки дітей в інтернеті — Be Internet Awesome.
Марина Попатенко від імені Міністра молоді та спорту Вадима Гутцайта подякувала Google Україна за проведення цього та інших спільних заходів для дітей та молоді України, особливо в такий складний для країни час, а також за увагу до теми кібербулінгу та створення можливостей для навчання дітей та молоді.
Заступниця Міністра привітала учасників із Всесвітнім днем захисту дітей і побажала всім маленьким українцям щасливого дитинства у вільній Україні.