У стінах Національного олімпійського комітету України відбулася зустріч членів міжвідомчої робочої групи «Національна платформа доброчесності спорту» з представниками Федерації бейсболу та софтболу України. З вітальними словами до учасників звернулися перший віце-президент НОК України, заступник голови Національної платформи доброчесності спорту Олексій Перевезенцев та президент Федерації бейсболу та софтболу України Андрій Ніколаєнко.
Учасники заходу обговорили ключові виклики, пов’язані з маніпулюванням спортивними змаганнями, та можливості запобігання корупційним ризикам у бейсболі та софтболі на національному рівні.
Виступаючи перед учасниками заходу, Олексій Перевезенцев зазначив, що спорт сьогодні став більше ніж спортом високих досягнень та масової фізичної активності, а й значним сектором світової економіки, що постійно зростає. У цьому контексті перший віце-президент НОК України поділився успішними кейсами розслідувань на прикладах міжнародного досвіду боротьби з маніпулюванням спортивними результатами для заробітку через шахрайські схеми та відмивання грошей кримінальним групами. Він також акцентував увагу на гучних скандалах у світовому бейсболі, що доводить актуальність обговорюваної проблеми.
Учасники заходу погодилися, що маніпулювання результатами змагань є серйозною загрозою для чесного спорту. Президент Федерації бейсболу та софтболу України Андрій Ніколаєнко у своєму виступі відзначив зростання зацікавленості бейсболом зі сторони українських фанатів ігрових видів спорту, і при цьому зауважив, що профілактична робота та інформування спортсменів про ризики можливих маніпулювань є надзвичайно важливими.
Секретар Національної платформи доброчесності спорту Наталія Радчук презентувала нормативно-правові засади діяльності міжвідомчої робочої групи, інструменти, підходи та результати роботи Національної платформи. Вона поінформувала про світову і національну статистику зафіксованих випадків спортивної недоброчесності та акцентувала увагу на важливості діяльності мережі офіцерів з питань доброчесності у національних спортивних федераціях, що є кращою світовою практикою.
Член Національної платформи, представник ГО «Грай Чесно» Святослав Сирота презентував учасникам заходу методи та засоби протидії маніпулюванням у спорті, досвід та напрацювання щодо проведення відповідної просвітницької роботи зі спортсменами та їх персоналом.
Нагадаємо, що повідомити про випадки маніпулювання спортивними змаганнями, у тому числі анонімно, можна на сайті Національної платформи доброчесності спорту: https://fairsport.gov.ua/uk.