15 листопада відбулася онлайн-нарада «Співпраця», присвячена координації діяльності у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності. Участь у заході взяли 40 представників та представниць структурних підрозділів молоді та спорту обласних військових адміністрацій, державної установи «Всеукраїнський молодіжний центр», комунального закладу «Дніпропетровський обласний центр молодіжної роботи, утвердження української національної та громадської ідентичності Дніпропетровської обласної ради», а також експерти та експертки, посадовці та посадовиці відповідальні за реалізацію державної політики у цій сфері.
Заступник Міністра молоді та спорту України Андрій Чесноков наголосив на важливості спільних зусиль для досягнення стратегічних цілей:
«Основним нашим завданням залишається розвиток державної політики на національному рівні, так і на місцях. Важливо, щоб ця політика була спрямована на подолання постколоніальних деструктивних наслідків, формування оборонної свідомості, українськомовного простору та забезпечення ефективної координації між центральними і місцевими органами влади. Це наша спільна відповідальність перед суспільством та майбутніми поколіннями».
На нараді обговорили основні досягнення у сфері. Як зазначила заступниця начальниці управління утвердження української національної та громадянської ідентичності – начальниця відділу формування та координації політики Мінмолодьспорту Наталія Гонтаренко, за останні півтора року затверджено понад десять нормативно-правових актів, які стали підґрунтям для ефективної реалізації політики.
Учасники та учасниці також поділилися успішними регіональними практиками. Зокрема, представники та представниці Львівської, Рівненської, Житомирської та Дніпропетровської областей та ДУ «Всеукраїнський молодіжний центр» презентували приклади створення координаційних рад, впровадження програм, проєктів та проведення заходів, спрямованих на зміцнення національної ідентичності.
Особливу увагу приділили викликам, таким як недостатній рівень медіаграмотності, вплив дезінформації та брак фахівців й фахівчинь у цій сфері. За підсумками наради окреслено ключові проблеми, визначено пріоритети подальшої роботи як на національному, так і на регіональному рівнях.
Нарада стала платформою для визначення подальших кроків розвитку цієї важливої сфери, що залишається одним із стратегічних напрямів державної політики України.