16 грудня заступниця Міністра молоді та спорту Марина Попатенко взяла участь у тематичному засіданні Платформи діалогу місцевого та центрального рівнів влади «Відкрите врядування та оновлення: вагомий внесок місцевої влади».
У рамках засідання відбулась панельна дискусія щодо ефективного залучення молоді та виконання національних зобов’язань із впровадження принципів відкритого врядування.
Марина Попатенко акцентувала на тому, що одним із основних принципів, за якими має будуватися робота з молоддю в громаді, є залучення молоді до ухвалення рішень. У регіонах України вже напрацьовано досвід роботи різних форм молодіжного представництва таких як молодіжні ради, координаційні ради з питань молодіжної політики, студентські ради, парламенти. Також впроваджуються такі інноваційні механізми молодіжної участі як «бюджет участі».
За словами заступниці Міністра, в умовах децентралізації ядром молодіжної інфраструктури територіальних громад стають молодіжні центри або молодіжні простори, які є осередком практичної молодіжної роботи та об’єднання суспільно активної молоді.
«Одним із інструментів об’єднання суспільно активної молоді є дитячі та молодіжні громадські організації, - зазначила Марина Попатенко. - Міністерство молоді та спорту щороку проводить конкурс проєктів серед громадських організацій, організацій у сфері національно-патріотичного виховання. В 2021 конкурс проєктів інститутів громадянського суспільства, організаторами яких є центральні та місцеві органи влади, проходить в онлайн-форматі з використанням простору «Е-конкурс».
Окрім іншого, заступниця Міністра поінформувала, що у рамках Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» Мінмолодьспортом було проведено заходи, спрямовані на оволодіння молоддю інноваційними інструментами громадської участі, які покращують напрацювання, аналіз та прогнозування варіантів рішень в процесі їх прийняття на національному, регіональному та місцевому рівні.
Таким інструментом стала інноваційна цифрова методика CivicLab, яка адаптується до потреб цільової аудиторії та відповідної тематики і включає цілий комплекс заходів.
Учасниками тематичного засідання стали міські голови, представники органів місцевого самоврядування, Верховної Ради України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, громадянського суспільства.
Захід організовано проєктом «Посилення демократичного врядування на місцевому рівні в Україні» в рамках Плану дій Ради Європи для України на 2018-2022 роки у співпраці з Асоціацією міст України.