• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Міністерство молоді та спорту України презентувало план заходів щодо впровадження стратегії безбар’єрності
опубліковано 29 червня 2021 року о 13:09

Відбулося перше засідання Ради безбар’єрності під головуванням Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля та за участі першої леді Олени Зеленської. На засіданні кожне міністерство презентувало свої ініціативи до Плану заходів з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на 2021-2022 роки.

«Безбар'єрність стає новою суспільною нормою. Зміни, які будуть ініційовані на Раді безбар’єрності, стосуються не лише людей, котрі змушені стикатися з різними бар’єрами у своєму житті. Ці зміни насамперед про те, якою країною ми прагнемо бути. Країною, де кожен має рівні права та можливості. Країною без бар’єрів», – зазначила Олена Зеленська.

До створення Плану заходів з реалізації Нацстратегії безбар'єрності було залучено 15 міністерств, 47 громадських організацій та аналітичних центрів, від них отримано понад 250 пропозицій.

«Спільними зусиллями ми маємо сформувати чіткий, покроковий план дій, та визначити для кожного напряму безбар’єрності пріоритетні завдання, які необхідно реалізувати насамперед. Буде сформовано конкретні шляхи подолання всіх бар’єрів, які існують в Україні», – зазначив Денис Шмигаль.

«Діяльність Мінмолодьспорту в найближчі два роки сфокусується на проведенні аудиту доступності більше ніж 300 молодіжних центрів та створенні умов для самореалізації молоді з інвалідністю у кожному центрі. Також будемо підвищувати обізнаність співробітників щодо можливостей залучення молоді до активної громадської участі в житті своїх громад», – зазначив Міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт.

Зокрема, буде проведений аудит доступності всіх спортивних будівель та споруд (спортивні комплекси, зали, арени, стадіони), а Національна програма розвитку масового спорту буде доповнена потребами дітей та молоді з інвалідністю, а також літніх людей.

«У межах урядової політики ми будемо максимально інтегрувати безбар’єрність в інші програми та ініціативи. Я також звертаюся до керівників місцевих громад, аби вони також максимально включалися у процес. Безбар’єрний доступ має бути однаково забезпечений як для мешканців столиці, так і для мешканців невеликих сіл по всій Україні», – наголосив Денис Шмигаль.

На наступному засіданні Ради, яке відбудеться у липні, міністерства мають представити доопрацьований проект Плану заходів із пропозиціями та визначеною фінансовою частиною. Також на засіданні мають бути затверджені ключові індикатори виконання Плану заходів.


Довідково

Розробку проекту Плану заходів з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на 2021-2022 роки координує Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Експертний консорціум, який сформували Центр економічного відновлення, ІСАР Єднання та ГО «Безбар’єрність», надає аналітичну та технічну підтримку міжвідомчій робочій групі при Кабінеті Міністрів для розробки Плану заходів з реалізації Нацстратегії безбар’єрності.

Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні була розроблена за ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання Указу Президента України від 3 грудня 2020 року «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні».

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux