Підприємницьке мислення – це про бізнес, відповідальність, ініціативу й здатність впливати на відновлення країни. 1-2 липня у Києві відбулася стратегічна сесія з розроблення моделі навчальної програми для молоді, яка допоможе формувати ключові підприємницькі компетентності – як фундамент для майбутньої зайнятості, самореалізації та участі у повоєнному відновленні країни.
«Ми ініціювали розробку цієї програми, тому що переконані: сучасна молодь – це не тільки ті, хто шукає можливості, а й ті, хто їх створює. В умовах війни та відновлення Україна потребує молодих людей з підприємницьким мисленням, спроможних діяти рішуче, відповідально і творчо. Ми прагнемо дати їм необхідні інструменти, щоб вони могли будувати не лише свою кар’єру, а й нашу спільну країну», – розповів заступник Міністра молоді та спорту України Андрій Чесноков.
«Молодь має бачити в собі не пасивного учасника процесів, а ініціатора, творця, лідера. Підприємницькі компетентності – це про активну життєву позицію, відповідальність і готовність будувати нову Україну», – зазначила заступниця начальника управління молодіжної політики – начальниця відділу підтримки соціального становлення молоді Мінмолодьспорту Наталія Рудницька.
Учасники та учасниці працювали над концепцією програми, яка охоплює як теоретичну базу з підприємництва, так і практичні навички:
як розвинути бізнес-мислення,
як народжуються ідеї,
як відкрити справу, що матиме соціальну цінність для держави,
як діяти в економічному середовищі, що стрімко змінюється.
У фокусі – адаптація програми до потреб молоді в умовах воєнного та поствоєнного контексту, а також відповідність європейським підходам до розвитку економічної спроможності молодого покоління.
Молодь уже сьогодні прагне не чекати змін, а бути їхнім рушієм. Ця освітня програма – саме той інструмент, що допоможе перетворити ідеї на дію, розвивати соціально відповідальний бізнес і впливати на своє майбутнє та майбутнє країни.
Це один із кроків на шляху до реалізації в Україні ініціативи Європейського Союзу «Молодіжна гарантія». Вона має на меті дати кожній молодій людині реальну можливість отримати роботу, продовжити навчання або заснувати власну справу.
Захід організувало Міністерство молоді та спорту України у партнерстві та в межах флагманського партнерства Програми Розвитку ООН (ПРООН) в Україні та Європейського Союзу «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні».