Форум відбувся 16 вересня за участі представників інститутів громадянського суспільства, центральних органів виконавчої влади, міжнародних організацій, інших зацікавлених організацій. За дорученням Міністра молоді та спорту Вадима Гутцайта також участь у форумі взяла заступниця Міністра Марина Попатенко.
Захід організовано командою проекту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», який реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ).
Мета Форуму – обговорення викликів та успіхів у втіленні в законодавстві України положень Карти правових реформ для громадянського суспільства за півроку повномасштабного вторгнення, а також – напрацювання рекомендацій для громадянського суспільства під час і після війни, формування завдань для відновлення та відбудови України. Цьогоріч Форум було присвячено поступу у покращенні правового поля для діяльності організацій громадянського суспільства в умовах повномасштабної війни росії проти України.
Під час форуму було презентовано результати Конкурсу історій «Громадянське суспільство, бізнес та влада – кращі практики співпраці», розглянуто адвокаційні кампанії, які реалізуються на виконання Карти правових реформ для ОГС, обговорено нові зміни в чинному законодавстві щодо розвитку волонтерства в Україні, а також шляхи їх подальшої імплементації.
Марина Попатенко наголосила про важливість визнання державою саме роботи молоді у волонтерстві. «Необхідно враховувати час надання волонтерської допомоги (залежно від кількості волонтерогодин) при обчисленні конкурсного балу при вступі до закладів вищої освіти, надавати щорічну додаткову відпустку у зв’язку з роботою у волонтерстві, заохочувати роботодавців до працевлаштування молодих людей, зокрема з досвідом волонтерства. Це лише деякі ідеї щодо запровадження стимулів для волонтерів».
Також Марина Попатенко поінформувала про результати діяльності Національної української платформи, ініціативи, яку Мінмолодьспорту реалізовує спільно з партнерськими організаціями у воєнний період, а також плани у перспективі 2032 в рамках виконання Національного плану відновлення України.
За результатами Форуму досягнуто домовленостей щодо створення робочої групи за участі стейкхолдерів з числа представників національних та міжнародних організацій, органів державної влади задля напрацювання механізмів з метою запровадження стимулів для волонтерів.