28 листопада у Києві відбулося підсумкове засідання Керівного Комітету проєкту «Молодь за демократію в Україні: Фаза III». Учасники та учасниці заходу підбили підсумки діяльності у 2024 році та визначили пріоритети для нового проєкту.
Засідання відкрив Голова Офісу Ради Європи в Україні Мачей Янчак. З вітальними промовами виступили голова Департаменту молоді Ради Європи Тобіас Флессенкемпер та заступник Міністра молоді та спорту України Андрій Чесноков.
Тобіас Флессенкемпер наголосив на важливості міжнародної підтримки для розширення можливостей молодіжного сектору в Україні. А Андрій Чесноков – на досягненнях у межах проєкту, зокрема: підтримці молодіжних центрів і організацій, впровадженні інновацій у програму «Молодіжний працівник» та підвищенні кваліфікації фахівців молодіжної політики.
«Спільними зусиллями ми створюємо підґрунтя для реформ, що відповідають потребам молоді України та європейським стандартам. Впевнений, що співпраця в рамках проєкту дозволить нам надалі розвивати інструменти підтримки молодіжного сектору в умовах війни», – зазначив заступник Міністра.
Директор Українського молодіжного фонду Микола Кобися акцентував увагу на перспективах розвитку грантових програм для молодіжних організацій. «Цей проєкт допомагає створювати нові можливості для української молоді, яка є рушієм демократичних змін», – підкреслив він. Керівниця проєкту Олена Черних підбила підсумки діяльності у 2024 році, наголосивши на значному прогресі у посиленні інституційної спроможності молодіжних організацій.
Учасники та учасниці засідання обговорили обговорили результати третьої фази проєкту у 2023-2024 роках, поточний стан молодіжної політики в Україні та молодіжному секторі Ради Європи та плани на 2025 рік. Серед них – нові грантові ініціативи, програми з безбар’єрності та активізація молодіжних центрів та просторів.
Проєкт Ради Європи «Молодь за демократію в Україні: Фаза III» розпочато у межах Плану дій Ради Європи для України «Стійкість, відновлення та відбудова» на 2023–2026 роки. Проєкт побудований на результатах та досвіді проєкту Ради Європи «Молодь за демократію в Україні» у 2020-2022 роках та розширює систематичний вплив шляхом зміцнення молодіжної політики, що заснована на підходах участі, та посилення молодіжної роботи під час війни та в післявоєнному контексті, враховуючи потреби молодих людей.