6-7 квітня 2022 року у гібридному форматі відбулося четверте засідання Комітету Ради Європи щодо протидії маніпулюванням спортивними змаганнями (T-MC), у якому взяла участь заступник глави делегації України у Т-МС, член Бюро Т-МС, начальник управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Мінмолодьспорту Наталія Радчук.
Під час заходу обговорювалося широке коло питань імплементації Конвенції Ради Європи проти маніпулювання спортивними змаганнями (Маколінської конвенції), впровадження проектів та ініціатив міжнародної співпраці щодо боротьби з маніпулюваннями у спорті.
У своєму виступі під час засідання Наталія Радчук поінформувала делегації – учасниці Т-МС про наслідки російської військової агресії в Україні та її руйнівний вплив на спортивну сферу.
Внутрішньо переміщені спортсмени і тренери, які були змушені залишати рідні домівки під обстрілами, загиблі та поранені у бойових діях чи під час бомбардувань представники спортивного руху, десятки зруйнованих об’єктів спортивної інфраструктури – такі нищівні зміни приніс агресор в Україну.
Наталія Радчук у своєму виступі подякувала представникам європейських країн, які надають допомогу українським спортсменам, надаючи притулок та забезпечуючи їх усім необхідним для організації тренувального процесу та підготовки до важливих міжнародних спортивних змагань.
Представниця України також поінформувала про заходи, яких вживає Міністерство молоді та спорту України у взаємодії з учасниками спортивного руху з метою виключення держави – агресорки та її представників з міжнародних спортивних федерацій і об’єднань та закликала європейських колег продовжувати санкційний тиск на РФ та Республіку Білорусь у міжнародних спортивних структурах.
Довідково
Конвенція Ради Європи проти маніпулювання спортивними змаганнями (Маколінська конвенція) ратифікована Україною 16 листопада 2016 року (Закон України «Про ратифікацію Конвенції Ради Європи проти маніпулювання спортивними змаганнями» від 16.11.2016 № 1752-VIII).
З метою імплементації Маколінської конвенції Міністерство молоді та спорту України у співпраці з партнерами з недержавного сектору розробило онлайн-портал Національної платформи доброчесності спорту, який надає можливість представникам спортивної спільноти та іншим громадянам повідомляти про порушення, пов’язані зі спортивними змаганнями. Кожен може зробити це, перейшовши за посиланням https://fairsport.gov.ua/