Національний антидопінговий центр спільно з Комітетом терапевтичного використання НАДЦ 20 червня провели тематичний тренінг з практичних питань, пов’язаних з порядком оформлення дозволу на терапевтичне використання, зокрема підготовкою, поданням і розглядом відповідних документів.
У тренінгу взяли участь тренери-лікарі штатних збірних команд України з видів спорту, медики, які працюють в національних спортивних федераціях, а також фахівці регіональних центрів спортивної медицини та співробітники Мінмолодьспорту.
Очільник Мінмолодьспорту Матвій Бідний, відкриваючи захід, підкреслив важливість підтримки українських спортсменів, в тому числі з погляду вчасного і професійного розгляду їхніх звернень на отримання дозволів на терапевтичне використання.
«Хотів би подякувати НАДЦ за серйозну увагу, яка приділяється цьому питанню, зокрема за надання важливих сервісів для спортсменів, включаючи медичну підтримку через дозвіл на терапевтичне використання», — наголосив Матвій Бідний.
Директор Національного антидопінгового центру Сергій Попик зазначив, що дозвіл на терапевтичне використання дозволяє спортсменам отримувати необхідну медичну допомогу без порушення антидопінгових правил.
«НАДЦ ставить перед собою завдання забезпечити оперативне та ефективне опрацювання відповідних запитів від спортсменів, що дасть можливість як підтримати атлета, так і створити необхідні умови для гарантування чистого спорту та прозорості спортивного змагального процесу», — сказав Сергій Попик.
Він додав, що НАДЦ продовжуватиме роботу, спрямовану на підвищення антидопінгових знань фахівців спортивної медицини, сприяючи, в такий спосіб, високим стандартам медичного супроводу українських спортсменів.
Зі свого боку, заступник Міністра молоді та спорту України Олексій Нікітенко закликав лікарів спортивної медицини до системної співпраці з НАДЦ, яка сприятиме підвищенню їхньої кваліфікації в антидопінгових питаннях та вдосконалить роботу щодо коректного оформлення відповідних запитів на дозволи на терапевтичне використання.
Практична частина тренінгу включала роботу з фактичними прикладами погодження дозволів на терапевтичне використання та аналіз причин відмови у видачі таких дозволів. Учасники мали можливість ознайомитися з типовими помилками та обговорити способи їх уникнення.