29 листопада 2021 року в межах проєкту Ради Європи «Зміцнення громадської участі у демократичному процесі прийняття рішень в Україні» відбувся заключний захід та іспит сертифікаційного навчального онлайн-курсу «Спеціаліст(ка) методики CivicLab» з практичної імплементації цифрових методик Ради Європи у процесі розробки ефективних стратегічних публічних управлінських рішень задля сталого розвитку громад.
З вітальним словом до учасників звернулись заступник Міністра молоді та спорту Марина Попатенко та керівник проєкту ради Європи Володимир Кебало.
Марина Попатенко зазначила, що для Міністерства одним із пріоритетних напрямів розвитку молодіжної політики є забезпечення активної участі молоді в суспільному житті та підвищення рівня участі молоді у процесах ухвалення рішень. Одним із інструментів виконання цих завдань є створення умов для сталого розвитку молоді. Це один із перших інструментів адвокатування прав молоді у її самостійному житті. Інструмент, який не просто допомагає захищати права студентів, а і формує світогляд молодих громадян, який надалі стає основою у прийнятті рішень у свідомому житті.
Іспит складався з двох частин: попереднє проходження індивідуального оціночного онлайн-тестування та практичного захисту. 16 осіб успішно склали іспит та отримали сертифікати «Спеціаліст(ка) методики CivicLab».
Метою впровадження методики є захист прав і свобод громадян, зокрема молоді, на участь у процесі прийняття ефективних управлінських рішень, щоб їхня думка була врахована, а голос почутий.
Організатори: Міністерство молоді та спорту України спільно з Офісом Ради Європи в Україні в межах проєкту «Зміцнення громадської участі у демократичному процесі прийняття рішень в Україні» в партнерстві з громадською організацією «Форум розвитку громадянського суспільства».