У питаннях ментального здоров’я українці найбільше довіряють психологу і психотерапевту (24%), сімейному лікарю (16%), психіатру (15%).
Про це свідчать результати третьої хвилі дослідження, проведеного соціологічною компанією Gradus Research Gradus у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? – ініціативи першої леді Олени Зеленської.
Попередня хвиля дослідження, що проводилася у 2023 році, показала зростання серед українців довіри до фахового погляду на проблеми власного ментального здоров’я.
Довіра до сімейного лікаря зросла з 12% до 16%. З усіх опитаних вікових категорій родинному фахівцю найбільше довіряють люди старшого віку.
Опитані українці оцінюють свій стан як середній – цей показник стабільний і тримається на рівні 50-51% упродовж останніх півтора року.
Водночас зростає частка респондентів, які визначають стан власного ментального здоров’я як незадовільний (з 9% у 2022 році до 13% у 2024 році).
40% опитаних українців поділилися, що за останні півроку відчували необхідність у психологічній допомозі. Серед жінок цей показник значно вищий, ніж серед чоловіків (47% порівняно з 32%).
Третя хвиля дослідження мала на меті оцінити динаміку стану ментального здоровʼя українців та ставлення до психологічної допомоги у порівнянні з показниками 2023 та 2022 року.
Детально ознайомитися із дослідженням «Психічне здоров’я та ставлення українців до психологічної допомоги під час війни» можна за посиланням: https://bbu.org.ua/tretya-hvilya-doslidzhennya-gradus-research-mentalne-zdorov-ya/
Третя хвиля дослідження проводилася у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я – ініціативи першої леді Олени Зеленської, за підтримки проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який виконує організація Пакт.