28 жовтня 2021 року в Славутичі відбулося офіційне відкриття інсталяції «Лабіринт медіаграмотності «НЕ ВІРРР – ПЕРЕВІРР». Проєкт націлений на тих, хто «хоче навчитися відрізняти правду від вигадок у безкінечному потоці маніпуляцій, фейків та дезінформації, які ллються з екранів телевізорів, смартфонів та інших девайсів».
У церемонії відкриття взяли участь Марина Попатенко, заступник Міністра молоді та спорту України, Юрій Фомічев, міський голова Славутича, Марк Еллінгстад, директор відділу сприяння розвитку демократії та врядування регіональної місії Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID), Тарас Шевченко, заступник Міністра культури та інформаційної політики України, Ребекка Белл, в.о. віце-президента з глобальних програм Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX).
Заступник міністра Марина Попатенко зазначила, що дуже важливо залучати молодь до усіх проектів пов’язаних з медіаграмотністю, тому що саме такі проекти вчать молодих людей критично мислити, незважаючи на вплив численних ЗМІ, інформаційну перевантаженість та значну присутність пропаганди та популізму у сучасному інформаційному просторі.
Молоді люди найбільш прогресивний, чутливий і рішучий соціальний прошарок. Тому вкрай важливо, щоб вони знали правду — вміли розрізняти між міфом і правдою, між маніпуляцією і реальністю, між фейком та істиною, могли орієнтуватися у інформаційному просторі у процесі "споживання" інформації.
Лабіринт — це мобільна конструкція 10х10 кв. м, яка складається з 12 кімнат, кожна з яких присвячена одній з тем медіаграмотності. Інформаційний шум, клікбейт, маніпуляції, пропаганда, тролі та боти, стереотипи та популізм — все ці речі постійно втручаються в життя українців. Тож інформаційна та медійна грамотність вже давно не модний тренд, а важлива навичка ХХІ століття, яку потрібно опанувати і молоді і дорослим, — йдеться в анонсі престуру. — Мандруючи кімнатами, учасники дізнаються, що середній час, який людина проводить у соціальних мережах за все своє життя складає 6 років та 8 місяців.
Лабіринт медіаграмотності “НЕ ВІРРР – ПЕРЕВІРРР» розроблений в рамках програми «Мріємо та діємо», яка впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network.