Міністр молоді та спорту України Матвій Бідний взяв участь у панельній дискусії на Європейському спортивному форумі (EU Sport Forum 2025), яка проходила під гаслом «Будуємо мости: роль спорту в процесі розширення ЄС». Захід був присвячений ролі спорту як інструменту побудови мостів — не лише між громадами всередині країн, але й через кордони, особливо в контексті розширення Європейського Союзу. У заході також взяла участь заступниця Міністра молоді та спорту з питань європейської інтеграції Вікторія Рясна.
Учасниками заходу були представники країн-кандидатів на вступ до ЄС, які поділилися досвідом участі у Європейському тижні спорту, програмах Erasmus+ у сфері спорту, а також тим, як ці ініціативи сприяють утвердженню спільних цінностей і європейської ідентичності, зокрема серед локальних спортивних спільнот.
У своєму виступі очільник Мінмолодьспорту подякував європейським партнерам за підтримку українського спорту в умовах повномасштабної війни.
«Передусім, я хотів би почати зі слів вдячності всім країнам-членам ЄС, сім міжнародним спортивним федераціям, усім спортивним організаціям, усім клубам, які підтримують український спортивний рух, національні збірні України, українських спортсменів і їхні родини в цей складний період історії України», — сказав Матвій Бідний.
У своєму виступі Міністр молоді та спорту України Матвій Бідний наголосив, що попри повномасштабну війну та руйнівний вплив російської агресії на спортивну сферу, Україна залишається відданою європейському шляху розвитку спорту — впроваджує європейські підходи до розробки національних стратегій і політик, розширює нові напрями, зокрема адаптивний та ветеранський спорт, вдосконалює антидопінгове законодавство, надаючи пріоритет доброчесності, та продовжує залучати всі групи населення до фізичної активності.
Матвій Бідний також рішуче засудив спроби повернення російських і білоруських спортсменів на міжнародну арену під гаслом «спорт поза політикою».
«Війна в Україні — це не політика. Це — злочин. І згідно з загальновизнаним юридичним принципом, ті, хто підтримує злочин — самі є злочинцями. Ці атлети сьогодні прагнуть повернутись не для того, щоб об’єднувати людей, а щоб виправдовувати агресію. Вони роблять це за повної підтримки кримінальної держави, яка володіє величезними ресурсами і має відомий послужний список порушень усіх принципів чесної гри — зокрема, як вам відомо, державної програми підтримки допінгу. Саме тому я звертаюся до міжнародного спортивного руху: не надавайте їм сцени. Не давайте сцени тим, хто зневажає самі цінності олімпізму, в той час як українці гинуть за свободу, за справедливість і за ці важливі принципи та цінності», — заявив Міністр молоді та спорту України.
На форумі українська сторона також презентувала ініціативу EU4Sport — програму, яка може стати платформою для глибшої співпраці України та ЄС у сфері спорту.
На полях форуму Міністр провів важливі двосторонні зустрічі з Європейським комісаром з питань справедливості між поколіннями, молоді, культури та спорту Гленном Мікаллефом, а також із Міністром спорту та туризму Польщі Славомиром Нітрасом. Зокрема, відбулися консультації з іншими представниками спортивного руху, урядів та європейських інституцій.
Результатом участі України у EU Sport Forum 2025 стане зміцнення міжнародної співпраці у сфері спорту, обговорення актуальних викликів та нових можливостей для України в контексті євроінтеграції. Захід сприятиме залученню нових партнерів, обміну досвідом та розвитку ініціатив, спрямованих на підтримку спортсменів, відновлення спортивної інфраструктури та популяризацію спорту серед молоді.