Начальник управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції, представник України у робочих комітетах Ради Європи з питань боротьби з допінгом Наталія Радчук виступила під час спеціальної сесії засідання Моніторингової групи Антидопінгової конвенції Ради Європи (Т-DO) під назвою «35 років Антидопінгової конвенції: Осмислюючи минуле, прокладаючи шлях у майбутнє».
Наталія Радчук зазначила, що Україна ратифікувала Антидопінгову конвенцію ще у 2001 році та у цьому ж році ухвалила перше антидопінгове законодавство, а у 2002 році було створено Національний антидопінговий центр України.
Також вона нагадала про ключові етапи співпраці з Радою Європи у рамках участі України у Антидопінгової конвенції та Т-DO, зокрема таких як проведення у 2016 році у Києві 45-го засідання Моніторингової групи Антидопінгової конвенції, організацію місій Консультативної групи Антидопінгової конвенції до України 2017 році з метою надання допомоги в розробці нового Закону про протидію допінгу. В результаті цієї співпраці було підготовлено законопроект, який став основою для майбутнього Закону України «Про антидопінгову діяльність у спорті», ухваленого у 2022 році у повній відповідності з Антидопінговою конвенцією та Всесвітнім антидопінговим кодексом.
Нещодавно українські експерти увійшли до складу 4 робочих груп Т-DO, що свідчить про високий рівень фаховості нашої антидопінгової спільноти.
«Незважаючи на воєнний час, антидопінгова політика належить до пріоритетних напрямків роботи Міністерства. Нове антидопінгове законодавство дозволило перезавантажити національну антидопінгову структуру. Міністерством спільно з НАДЦ започатковано багато важливих ініціатив щодо боротьби з допінгом у спорті, зокрема на напрямі розвитку антидопінгової освіти, підвищення обізнаності, захисту прав спортсменів. Ці досягнення стали можливими у тому числі завдяки орієнтації України на високі стандарти Ради Європи та постійній підтримці Моніторингової групи», - зауважила Наталія Радчук під час свого виступу під час спеціальної сесії.