У французькому Страсбурзі тривають засідання статутних органів Ради Європи з питань молоді: Європейського керівного комітету з питань молоді (CDEJ) та Спільної ради з питань молоді (CMJ), членом Комітетів яких від України є представниця Мінмолодьспорту, начальниця управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Наталія Радчук.
У ході засідання CDEJ Наталія Радчук поінформувала європейських колег про останні напрацювання щодо розвитку національної молодіжної політики у розрізі імплементації Стратегії молодіжного сектору Ради Європи 2030.
Представниця України зауважила на тому, що успішне багаторічне співробітництво відповідно до Рамкової програми співробітництва у сфері молодіжної політики між Радою Європи та Міністерством молоді та спорту України, а також у рамках проекту «Молодь за демократію в Україні» заохочує та надихає українську сторону розвивати національну молодіжну політику відповідно до високих стандартів Ради Європи, навіть в умовах війни.
Під час обговорення питання співпраці України та Ради Європи на засіданні CMJ представниця Мінмолодьспорту поінформувала про поточну ситуацію у молодіжному секторі України, згубний вплив агресії росії на молодіжний сектор України, наголосивши на людських втратах, зруйнованих та пошкоджених обʼєктах молодіжної інфраструктури, проблемах української молоді.
Наталія Радчук звернула увагу на важливі для молодіжної сфери України результати реалізації згаданої Рамкової програми у поточному році, зокрема спільно проведений у жовтні у Європейському молодіжному центрі семінар «Дорослішання під час війни. Молодіжна робота в Україні сьогодні. Як європейська молодіжна політика може адаптуватися?» за участю представників 15 країн-членів Ради Європи, які напрацювали важливі рекомендації для вдосконалення молодіжної політики та молодіжної роботи в умовах війни.
Окремо було відзначено результати реалізації проекту Ради Європи «Молодь за демократію в Україні: Фаза ІІІ» у напрямі розвитку молодіжної політики, заснованої на участі молоді, визнання молодіжної роботи, розбудови спроможності новостворених молодіжних ГО, підтримки працівників молодіжних центрів України, у тому числі у рамках програми Ради Європи «Знак якості для молодіжних центрів».
Наталія Радчук подякувала Секретаріату Ради Європи за постійну та активну співпрацю з Україною, а членам CMJ за важливі рішення, ухвалені у контексті підтримки української молоді, особливо щодо оголошення Європейським молодіжним фондом окремого конкурсу проектів з пріоритетом для України.
Станом на жовтень цього року у рамках цієї спеціальної грантової програми ЄМФ реалізовано або заплановано реалізувати 43 молодіжних проекти, на загальну суму більше 650 000 євро.
Представниця Мінмолодьспорту закликала продовжити дію цієї грантової програми у межах Європейського молодіжного фонду, а також підтримати розбудову потенціалу Українського молодіжного фонду.
У ході свого виступу та під час зустрічей з делегаціями і Секретаріатом Ради Європи Наталія Радчук наголошувала на необхідності продовження надання допомоги українській молоді, молодіжним працівникам та іншим стейкхолдерам сфери в умовах російської військової агресії проти України.
Інформацію про конкурс спеціальну грантову програму Європейського молодіжного фонду для України можна знайти за посиланням: https://www.coe.int/en/web/european-youth-foundation/2023-special-call-ukraine