Кабінет Міністрів України на засіданні 22 листопада 2024 року ухвалив проєкт Постанови, який спрямовано на захист інтересів національних спортивних федерацій на міжнародній арені, зокрема у Спортивному арбітражному суді.
Чому це важливо
Російські та білоруські спортивні організації включають до свого складу «підрозділи», «представництва» та інші «органи» з тимчасово окупованих територій України. Це порушує територіальну цілісність України, міжнародні спортивні норми та є спробами легітимізувати тимчасову окупацію українських територій.
Мета постанови
- Захистити українські федерації: Надати ресурси для ефективного захисту їхніх прав у міжнародних судах та організаціях.
- Підтримати спортсменів: Забезпечити справедливі умови для українських спортсменів на міжнародних змаганнях.
- Укріпити позиції України: Посилити вплив України в міжнародних спортивних інституціях та відстояти територіальну цілісність.
Як це працюватиме
- Фінансування послуг: Міністерство надасть фінансову підтримку для оплати обов'язкових платежів, пов'язаних із розглядом справ у закордонних юрисдикційних органах, згідно з регламентними вимогами.
- Юридична допомога: Будуть виділені кошти на оплату послуг юридичних радників, фахівців та експертів, включно з іноземними, які мають необхідні знання для захисту прав федерацій.
Процедура отримання підтримки
- Звернення федерацій: національні федерації з видів спорту мають можливість подати до Мінмолодьспорту звернення з обґрунтуванням наміру звернутися до закордонних юрисдикційних органів та надати підтверджуючі документи (листи, рахунки тощо) щодо необхідних витрат.
- Звітність: Після здійснення оплати, федерація протягом п'яти робочих днів подає звіт про використання коштів.
- Повернення залишків: Якщо на рахунку залишаться невикористані кошти, їх потрібно повернути на рахунок Міністерства протягом десяти робочих днів.
Реалізація постанови не потребує додаткових витрат з держбюджету. Заходи здійснюватимуться в межах передбачених коштів Міністерства молоді та спорту України.