Двадцять лауреатів, яких обрав Комітет з присудження Премії, отримали диплом, нагрудний знак і грошову винагороду. Їх досягнення сприяли розвитку молодіжних ініціатив на місцевому рівні.
Під час зустрічі з лауреатами Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман наголосив, що активне громадянське суспільство – основа нашої держави.
"Ми зустрічаємося в День Державного Прапора, напередодні Дня Незалежності – важливі дати в нашому житті, – зауважив Володимир Гройсман. – У 2014 році наш прапор був під загрозою – у широкому сенсі цього слова. Але ми зберегли державність, і сьогодні у нас є можливість розвивати свій дім. В цьому процесі важлива роль особистості і особистостей. І те, що ми маємо креативну, патріотичну, небайдужу молодь, дає можливості отримати великі перспективи – попри всі загрози й виклики. Ми - сильні, ми - велика європейська країна".
Глава Уряду наголосив, що попереду багато роботи – в контексті розвитку економіки, культури, духовності, міжнародних відносин.
"Але є фундамент, на якому можна будувати сильну, яскраву, незалежну, унітарну країну. І молодь має відігравати тут ключову роль", – акцентував Володимир Гройсман.
Прем'єр-міністр закликав йти далі, долучати своїх колег, близьких до ідей державотворення. Чим більше людей будуть активно йти у владу, тим більш динамічними будуть зміни.
У свою чергу лауреати Премії розповіли про себе та поставили високопосадовцю питання, які їх цікавили.
Участь у церемонії нагородження взяли Міністр молоді та спорту Ігор Жданов і заступник Міністра Олександр Ярема.
Нагадаємо, Премія Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України присуджується особам віком до 35 років.
Премія присуджується за особливі досягнення, що сприяють розвитку молодіжних ініціатив на місцевому рівні, у попередньому році за такими напрямами:
1) правозахисна та політична діяльність, боротьба з корупцією, розвиток місцевого самоврядування та місцевої самоорганізації населення, вирішення питань житлово-комунального господарства;
2) національно-патріотичне виховання громадян, підготовка молоді до захисту незалежності і територіальної цілісності України, розвиток волонтерського руху, сприяння Збройним Силам та іншим утвореним відповідно до законів військовим формуванням та правоохоронним органам спеціального призначення, надання допомоги особам, які беруть або брали участь в антитерористичній операції в Донецькій і Луганській областях;
3) вшанування та надання допомоги учасникам боротьби за незалежність України у XX столітті, жертвам політичних репресій та членам їх сімей, впорядкування військово-меморіальних об’єктів, пов’язаних з боротьбою за незалежність і територіальну цілісність України;
4) впровадження творчих та новітніх ідей у створенні та веденні бізнесу, створення нових робочих місць, освіта та працевлаштування соціально уразливих категорій населення, у тому числі осіб з особливими потребами, внутрішньо переміщених осіб тощо;
5) популяризація здорового способу життя, cпортивної діяльності, профілактики та охорони здоров’я населення;
6) утвердження ролі сім’ї в суспільстві, захист дитинства, материнства та батьківства;
7) культурно-мистецька та наукова діяльність, збереження і популяризація історичної та культурної спадщини;
8) захист населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій, охорона навколишнього природного середовища, захист тварин.