У межах міжнародної Конференції з питань відновлення України (Ukraine Recovery Conference) у Римі, Італія, відбувся воркшоп «Виграти майбутнє: стратегічний розвиток та професії для відновлення України». Захід об’єднав українських та міжнародних експертів, які обговорили майбутнє людського капіталу та ключову роль молоді у процесах відбудови.
Воркшоп відкрили заступник Міністра молоді та спорту України Андрій Чесноков і заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна.
«Ми маємо створити систему, яка не тільки забезпечить відновлення, а й закладе основи майбутнього – разом з молодими людьми, не як з об’єктами політики, а як з партнерами та співавторами європейського майбутнього України», – наголосив Андрій Чесноков у вступному слові.
Заступник Міністра також акцентував на системній роботі Мінмолодьспорту спільно з Мінекономіки та міжнародними партнерами у підготовці до впровадження ініціативи Європейського Союзу «Молодіжна гарантія»:
«Ми не копіюємо чиїсь підходи, ми адаптуємо їх до українського контексту, інвестуємо у професійну досконалість, кар’єрну орієнтацію та інклюзивні сервіси для кожної молодої людини, зокрема тих, хто найбільше постраждав від війни».
Участь у дискусійній частині заходу також взяли:
Мунір Мамедзаде, керівник Представництва ЮНІСЕФ в Україні
Андреас Шляйхер, директор з питань освіти та навичок ОЕСР
Наталія Еттен, СЕО ГО «Навчай для України»
Олеся Залуcька, директорка з економічної взаємодії Mercy Corps
У сесійній частині свої рішення і проєкти представили:
Катерина Осадча, засновниця Фонду Катерини Осадчої
Юлія Анікеєва, експертка з розвитку людського капіталу (Chemonics Int.)
Ліана Хоровицька, виконавча директорка CORE Ukraine
Даля Краповіцкайте, старша менеджерка CPVA
Христина Храновська, засновниця проєкту «Скарб»
Модераторка: Аліна Носенко, радниця та стратегиня з імпакту.
На завершення воркшопу Андрій Чесноков підкреслив: «Питання не просто у працевлаштуванні. Йдеться про довіру – між поколіннями, між державою і молоддю, між тими, хто залишився, і тими, хто ще повернеться. Українська молодь має відчувати себе почутою та потрібною. Тоді ми справді говоримо про нову Україну – з молоддю на чолі цього процесу».